Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony gwint w piaście- da sie naprawić


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam uszkodzony gwint w piaście tył z quatro i uszkadza mocno gwint na śrubach do kół. Czy można na tymczasem pomykać na 4 śrubach i piatej tak słabo trzymającej? Można przegwindować to? Do zabiegu trzeba wyciągać całą piaste? Czy może lepiej wymienić całą piastę?

Tak czy takl będę się wybierał z podobnym problemem do mechanika bo z przodu mi wyje łożysko. Czy z przodu przy aluminiowej zwrotnicy wymienia sie całą piaste z łożyskiem czy samo łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że akurat u Ciebie Tomku :decayed: mam też pytanie odnośnie śrób koła. Do czego wkręcane są śruby tylnego koła w A4 B5 FWD? tarcza czy jak wyżej Tomek pisze piasta? U mnie też jedna śruba kręci się dookoła i trzeba by to zrobić bo już 2 miesiące tak jeżdżę. Niby nic się nie dzieje lepiej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 FWD masz w tarczy łożysko czyli to taka tarczopiasta. U ciebie wkręca się ścruby w tarcze bo w samochodzi masz tylko taki jakby bolec na który zakładasz tarcze z wciśniętym łożyskiem.

Co do mojego pytania oczywiście czekam bo dość pilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasta do wymiany , jakbyś chciał gwintować musiał byś na większy wymiar

w aluminiowej wymieniasz piastę z łożyskiem , w żeliwnych zmieniasz samo łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

Okazuje sie że nie jest tak źle i tam gdzie uszkodzony gwint dobrze złapało, mocno się dokręciło wiec jeździć sie da ale będzie do wymiany przy okazji wizyty u majstra. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomek, czyli zmiana tarcz z tyłu dla bezpieczenstwa no i musze wywalić tą śrubę co popsuła gwint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...