Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Symphony nie chce oddać płyt i nie odtwarza


Playboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam jakiś dziwny problem z Symphony w moim A4. Nagle przestało odtwarzać płyty, wszystkie 6 sztuk siedzi tam w środku. On je chyba zjadł i nie chce oddać. Jak chcę odtworzyć to mi wyskakuje "loading cd please wait..." i nic się nie dzieje. To samo jeśli chodzi o wyjęcie płyty. Music Interface działa normalnie, radio też. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, czyżby to jakieś uszkodzenie mechaniczne wewnątrz odtwarzacza? HELP ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku płyt nie ori tylko nagrywanych to rozumiem że może nieodtwarzać. Jednak czemu nie oddaje płyt - czyżby mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko tam przejrzałem, albo niedowidzę albo ta opcja jest schowana pod jakimś kodem bo opisu wysuwania nie widzę... Wcześnie te same płyty czytało normalnie bo już dawno ich nie zmieniałem więc to na pewno nie wina płyt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś się stało w mechanizmie i płyty są zablokowane. Czy przy próbie zmiany płyty na inną coś się dzieje ? Czy słychać jakieś odgłosy pracy mechanizmu ? Czy podczas próby odczytu płyty też dochodzą jakiekolwiek odgłosy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to mnie najbardziej zmartwiło, że nie dochodzą żadne odgłosy. Przy próbie zmiany zawsze coś tam bzyczało, teraz słychać tylko lekki "klik" i zupełnie nic więcej... chyba rzeczywiście to mechanizm, pytanie tylko jak to naprawić? próbować samemu czy jakiś warsztat? czy lepiej wymienić na używany z allegro (widziałem za ok 400zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że naprawić. Samemu raczej nie polecam jak nie masz doświadczenia z mechaniką precyzyjną, możesz narobić więcej szkód i podnieść cenę ewentualnej naprawy. Cena naprawy powinna być niższa od tej która podałeś za mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos takiego w mojej b6. Okazalo sie ze cos tam przycielo plyte, taki bolec. Lekkie popchniecie plyty na swoje miejsce zalatwilo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstrzymaj sie z zakupem

moze podjedz do jakiegos warsztatu i popytaj

ewentualnie ASO, ale to juz lacznie z wycena...

skoro nic nie slychac, to jakby mechanizm siadl - powinny jakies ruchy byc slyszalne, to na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...