Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRE] problem z odpalaniem 2.0 TDI BRE B7


Ab4rth

Rekomendowane odpowiedzi

Już jestem po naprawie. Scenariusz był taki, jak odpalałem rano to wyleciał brok z wałka (lewego), stracił ciśnienie dlatego zaczął nierówno chodzić i nie wiadomo jak ale przestawił się o kilka zębów rozrząd (tu jest kilka teorii). Całe szczęście, że nie doszło do bliskiego spotkania zaworów z tłokami. Wczoraj po ustawieniu rozrządu odpali normalnie - nogi mi się ugięły ze szczęścia. Założyli nowy rozrząd bo ten miał już 40 tyś i wszystko było rozebrane i zaraz jadę odebrać. Jedyna rzecz,która mnie martwi to to, że nie można znaleźć broka, który wyleciał, oby był w misce olejowej...

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest taka, że rozrząd się przestawił gdy próbowałem go odpalać na samostarcie, w moim przypadku zmywacz do hamulcy bo tylko to miałem pod ręką, jak się okazuje jest zbyt palny i jak to mechanik określił dostał gwałtownego kopa - ale to jednak z teorii. Druga to taka że brok gdzieś się podwinął i przyblokował. Pewnie teraz nikt nie dojdzie. Wczoraj odebrałem, chodzi ładnie, ma lepszą synchronizację, bo przed awarią miałem -3,49, teraz jest -1,97, bardziej miękko pracuje.Czyli jest wartość dodana w całej tej sytuacji, nowy rozrząd, lepiej pracuje - ech.....

Tak czy inaczej, robię zdjęcia i wystawiam bo mam wrażenie że już czas 262.000 km przebiegu, choć doinwestowany jest mocno ale pewnie to nie będzie miało końca.

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sie zaklinowal w kanałach konstrkcyjnych, albo w misce.

rozumiem że mechanik dobrze obejrzał głowicę od góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja szukałem, naprawdę dokładnie, mechanicy też. Nie wiem z jakiego materiału jest wykonany brok, słyszałem że aluminium, może skonsumował? Oby był w misce, tam będzie bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...