Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] Ile można przejechać od komunikatu wymiany klocków ?


jacue

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wyświetlił mi się komunikat ze kończą się klocki.

W serwisie jest kolejka i najwcześniej wymienia mi pod koniec tygodnia a ja we do środy mam w planie przejechać ok. 2000 km.

Ile jest rezerwy? Ile mogę przejechać od komunikatu?

Razem z komunikatem o hamulcach świeci się kontrolka ABS i ESP. Czy te systemy teraz nie działają?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w jakim stanie są klocki, ale raczej spokojnie przejedziesz te 2000 km - chyba, że jedziesz w góry (nie PL) to radziłbym zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mi zapaliła sie kontrolka od klocków w B6 1.9 TDI ja przejechałem jeszcze 3000 tysiące jak wymieniałem te klocki to jeszcze bankowo starczyły by na 2000 ostrej jazdy. Kontrolka od klocków zapala sie przedwcześnie ponieważ rant tarczy jest nie zdarty (klocek nie łapie całej tarczy- zostaje 1 mm) i przeciera przewód od czujnika klocków. Martwia mnie jedynie te kontrolki abs i esp po prostu przycamuj na piasku i zobacz czy ci sie załąnczy potem zrób zrywa i sprawdzisz czt TC dobrze działa. Jeżeli systemy będą działać to możesz spokojnie jeszcze troche przejechać zanim bedziesz miał termin w serwisie.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwia mnie jedynie te kontrolki abs i esp

Co one mają wspólnego z tym, że zaświeci się informacja z czujnika klocków ?

Przecież one się nie zapalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwia mnie jedynie te kontrolki abs i esp

Co one mają wspólnego z tym, że zaświeci się informacja z czujnika klocków ?

Przecież one się nie zapalają.

W B6 zapala sie tylko kontrolka od klocków a w B7 to nie wiem wiec dlatego to jest troche martwiące.(możliwe że to tylko ostrzeżenie ze systemy mogą nie działać porawnie jak są zużyte klocki ale klocków napewno troszke jest wiec wszystko powinno być ok ) dlatego koledze proponuje zrobić ten tes z hamowaniem i zrywem jak nie zadziała ABS i TC to znaczy ze systemy się wyłączyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zadziała ABS i TC to znaczy ze systemy się wyłączyły

Jakby nie działał ABS i ESP to na pewno paliłyby się kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lukaszr w temacie jest napisane że palą sie kontrolki ABS i ESP czytaj uważniej.

Kolego kazuyaet - czytaj uważniej - chodziło mi, że to nie ma raczej związku akurat z klockami hamulcowymi, bo przy zapaleniu się kontrolki od zużycia klocków nie zapalają się ani ABS ani ESP - musi to być zbieg okoliczności, albo się mylę i w B7 tak jest, w co wątpię. Jedyne rozwiązanie to podłączenie VAGa.

Poza tym o świeceniu się tych kontrolek równocześnie było kilka wątków na forum - wystarczy poszukać - powodów może być kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientujecie się czy w a4 z 96r. jest czujnik zużycia klocków?

byly z i byly bez. sprawdz w kodach wyposazenia[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2008, 01:54_________________________________________________

Dzisiaj wyświetlił mi się komunikat ze kończą się klocki.

W serwisie jest kolejka i najwcześniej wymienia mi pod koniec tygodnia a ja we do środy mam w planie przejechać ok. 2000 km.

Ile jest rezerwy? Ile mogę przejechać od komunikatu?

Razem z komunikatem o hamulcach świeci się kontrolka ABS i ESP. Czy te systemy teraz nie działają?

PZDR

klocki ORI seryjne.

po zapaleniu komunikatu o zuzyciu przjechalem 4000 km

kabelek czujnika w jednym klocku byl juz sciety, okladzina mozeby wytrzymala jeszcze max 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie jest kolejka i najwcześniej wymienia mi pod koniec tygodnia a ja we do środy mam w planie przejechać ok. 2000 km.

Ile jest rezerwy? Ile mogę przejechać od komunikatu?

NIkt ci nie odpowie na to, poprostu trzeba zobaczyc jak to wygląda. Czasem jest to przecięcie rantem zużytej tarczy hamulcowej kabelek a czasami już koniec okładziny a tu już tylko kawałem by zniszczyć sobie tarcze kiedy wytrze się okładzina.

Ja bym mimowszystko skłaniał się do zrobienia tego przed trasą są przecież ASO VW Skody czy Seata które zrobią to równie dobrze. Pozatym będizesz miał ten komfort że kontrolki nie walą ci po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze nalezy wymienic a nie czekac az się całkowicie skończą :) A pozatym hamulec juz nie jest taki dobry jak jest mało klocków :)

A może przerwałes kabelki od ABS i czujników i dla tego sie świecą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...