Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C6 3.0TDI BMK - wtryski od 4.2 TDI ? czyli 059 130 277 BD vs. 057 130 277 AM


posti_a6

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy jak wygląda sprawa zamontowania do silnika 3.0 TDI [oznaczenie BMK] wtrysków o nr 057 130 277 AM które pochodzą od silnika 4.2 TDI. W różnych źródłach sa rózne informacje na ten temat, jedni mówią, że można, drudzy że tylko ze zmianą mapy, a jeszcze inni że w żadnym przypadku nei wolno tego robić.

z tego co widzę na forum to kazdy zaleca 059 130 277 BD. Jakie są różnice pomiędzy tymi wtryskami z 3.0tdi i 4.2tdi? co może powodować ich zamiana?

z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc

/pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez miałes mieć silnik cycuś malina. glancus perektus to po cholere wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawa nie dotyczy mojego silnika. Pojawiła się w siedlach sytuacja w której mechanik montował wtryski 4.2 do 3.0 tdi i wszystkim wmawiał ze tak jest OK. Chciałem po prostu dowiedzieć sie czy faktycznie wtryski od 4.2 które sa tańsze o 400zł/szt pasują do naszych motorów.

P.S. czemu cały czas stosujesz te głupie teksty w moim kierunku?

---------- Post dopisany at 23:36 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ----------

a tak wogóle dla innych użytkowników informacja:

WTRYSKI OD 4.2 TDI (końcówka AM), NIE PASUJĄ DO 3.0 TDI (końcówki S>Q>AA>AB>AH>B>BA>BD). WTRYSKI OD 4.2 TDI, MAJĄ INNE PARAMETRY I NIE BĘDĄ W TYCH SILNIKACH PRACOWAŁY POPRAWNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz sie dowiadywac jak masz wszystkie nowe i ok? Jak ktoś inny do swojej w tych siedlcach wpakuje opony w rozmiarze 285/55 zr 18 chyba do Q7 to tez bedziesz pytał, czy do Twojej podejda?

---------- Post dopisany at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany at 23:37 ----------

Nikt o to na tym forum nie zachodził w głowe czy te wtryski od 4.2 podejda więc odpowiedziałeś sobie i nie krzycz z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego... u mnie są włożone wtryski BOSCH 0445115078 czyli ostatnia wersja BD. Jeżeli nie wierzysz to mogę wrzucić tutaj zdjęcia wtrysków i opakowań, które posiadam.

Z racji że siedlce sa małą miejscowością i wiele osób się tutaj zna, to po prostu w warsztatach rozmawia się o wielu sytuacjach, a w moim przypadku, gdzie samochód sporo czasu spędził na warsztatowym parkingu, zwłaszcza nasłuchałem sie różnych historii. No i zaciekawił mnie temat, gdzie ktoś mówi że można wsadzic wtryski dużo tańsze i też bedą działać. Także nie chodzilo tutaj o moja A6 tylko ogólnie o to jak to jest z tymi wtryskami.

Czy to jakiś błąd że chciałbym wiedzieć i wyrobić sobie opinie o warsztacie, który w mojej okolicy robi takie wałki?

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:45 ----------

no nikt nie zachodził, ale wiele osób będzie na 100% szukało takich informacji i może kiedyś znadzie własnie mój post i będzie to kolejna opinia, że te wtryski nie pasują do 3.0tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ale nie fachowa opinia nie dziel sie na forum, bo zamet siejesz. Na forum A6 juz dawno pisali, ze inne wtryski do 3.0 nie podejda i najlepiej w tej kolejnosci która wcześniej wkleiłes. Tu na forum a4 nie maja z tym problemu bo jest mało 3.0 to jeszcze w dodatku zamęt wprowadzasz. Mam nadzieje że moderator wywali w kosz ten zbędny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadać. Informacje mam nadzieję że komuś kiedyś się przydadzą, bo w końcu nie każdy jest tak doskonały i wszechwiedzący jak kolega bosniak_sg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz kolego jeszcze jedna rzecz, że założyłeś watek i po moim wpisie sam sobie na niego odpowiedziałes. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile mineło dni :) prawie 2 tygodnie. W tym czasie udało mi sie zdobyc trochę wiedzy na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...