Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja służbowym autem ze starszą Panią - wniosek do sądu


Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie zyjemy w tak po... kraju ze teraz malo ze kolega bedzie winny ale policjanci moga mu zabrac prawko za stwarzanie zagrozenia na drodze. Ostatnio u mnie w miescie widzialem jak kobieta przy moze 20km/h uderzyla w kolesia ktory przed pyskiem zatrzymal sie jej na przejsciu dla pieszych. Fakt ze sie moze troche zagapila ale szkody nie byly wielkie max pekniety zderzak. Policja nie dosc ze pozbierala dowody z obu aut gdzie nic im sie nie stalo. To zatrzymali prawko bodajze na rok tej kobiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że niestety Kolego ale to jest Twoja wina. Rzecz w tym, że jeśli była przerywana linia, to kobieta miała prawo Cię wyprzedzić, czyli jechać drugim pasem, a Ty skręcając w lewo musiałeś zmienić pas ruchu. Kodeks drogowy mówi, że przy zmianie pasa ruchu musisz się upewnić, że nic drugim pasem nie jedzie. A przy wjeździe na posesję, czy drogę prywatną zazwyczaj nie robią linii ciągłej, bo by musiała być ona praktycznie wszędzie.

Napisz, jak się sprawa potoczyła. Ja bym przyjął na klatę i tyle. Zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że niestety Kolego ale to jest Twoja wina. Rzecz w tym, że jeśli była przerywana linia, to kobieta miała prawo Cię wyprzedzić, czyli jechać drugim pasem, a Ty skręcając w lewo musiałeś zmienić pas ruchu. Kodeks drogowy mówi, że przy zmianie pasa ruchu musisz się upewnić, że nic drugim pasem nie jedzie. A przy wjeździe na posesję, czy drogę prywatną zazwyczaj nie robią linii ciągłej, bo by musiała być ona praktycznie wszędzie.

Napisz, jak się sprawa potoczyła. Ja bym przyjął na klatę i tyle. Zdarza się.

Kolego, nie ma żadnego poziomego oznakowania ... na pewno dam znać jak się skończyło. Zbieram się do stworzenia na piśmie tego co chce im powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było oznakowania, to domyślnie jest chyba przerywana. Broń sie tym, że nie było oznakowania, może się wybronisz. Powodzenia!!

wysłano z qrczakofonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybronisz się na pewno. Sprawa wygląda tak kolega qrczak91 napisał w poście 22. Skręcając w lewo wjeżdżałeś na drugi pas ruchu i miałeś obowiązek się upewnić że jest on wolny zarówno z przodu jak i z tyłu. Brak linii nie będzie tu argumentem , bo jak nie ma linii to można wyprzedzać więc kobieta mogła Cię wyprzedzać. Chyba że było to skrzyżowanie wtedy nie mogła.

Ostatnio w mojej okolicy był podobny wypadek, niestety ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta skręcała w lewo na posesję, dwa auta za nią zwolniły a trzecie zaczęło wyprzedzać i uderzyło w bok skręcającej, z tragicznym dla Niej skutkiem.

Wszyscy od razu obwinili kierowcę, który wyprzedzał i oczywiście okazało się że nie ma w tym żadnej jego winy, linia była przerywana On normalnie zmienił pas ruchu i wyprzedzał a skręcająca miała obowiązek się upewnić że nie nadjeżdża nic z przeciwka oraz z tyłu. Nie robiąc tego wymusiła pierwszeństwo.

Często ludzie myślą, że skręcając w lewo (nie na skrzyżowaniu) wystarczy ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka a prawda jest taka że tym które nas wyprzedza również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz jeszcze wezwanie na komisariat (ta pani rowniez) i tam bedziesz jeszcze raz wszystko wyjasnial policja bedzie analizowac zeznania twoje i tej pani i po jakims czasie dostaniesz wezwanie i zapytanie czy zgadzasz sie z opinia policji czyli albo wina twoja i tej pani ,twoja, lub tej pani jesli sie zgodzisz z opinia policjant zaproponuje mandat(chyba ze ustala ze to ona jest sprawca) i nie musisz stawiac sie na rozprawie i po wszystkim przynajmniej ja tak mialem w podobnej sytuacji i kosztow sadowych nie ponioslem wina obopolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.... przyszedł pocztą wyrok, bez odbycia sprawy. Do zapłaty 300zł + koszty sądowe (50zł) ..... bez punktów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.... przyszedł pocztą wyrok, bez odbycia sprawy. Do zapłaty 300zł + koszty sądowe (50zł) ..... bez punktów :decayed:

Ja tu nie widzę powodów do zadowolenia. Masz ustawowe 14 dni na odwołanie się od wyroku, później staje się on prawomocny. Trafia na Komendę gdzie były prowadzone czynności wyjaśniające i zostaje ci przypisanych 6 pkt za kolizję, jak nie było wcześniej sporządzonej karty mrd-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...