Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z 1


Lutek90

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie do specjalistów w temacie apropo skrzyni manualnej w mojej b7 2006 rok sedan 2.0 TFSI , problem pojawia się rzadko ale jest , chodzi o to że czasami mam problem z wbiciem 1 muszę kilka razy nacisnąć sprzęgło od nowa żeby wskoczyła jedynka nie raz się tak dzieje ze jade autem dojeżdzam np do świateł wysprzeglam na bieg jałowy czekam na światło zmienia sie wrzucam jedynke a tu d*pa kilka razy musze sprobować i wtedy wskoczy nie raz jak proboje ze 2-3 razy to wrzucę 2 i ruszę z 2 żeby nie blokować ludzi stojących za mną, dzieję sie tak raz na kilkanaście dni nie jest to częste ale jest wiec jakiś problem musi być wiec jak ktoś by miał jakieś pomysły byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasami tez tak mam nie czesto ale zdaza sie , 5 lat juz tak jezdze i nic sie nie dzieje:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest przyczyna tego ale u mnie również sporadycznie występuje ten sam problem z 1 biegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę że nie nie jestem sam no nie jest to przyjemne , może pasowało by wymienić olej w skrzynii może by to coś pomogło jak myślicie? Bo w sumie jeżdze autem już prawie rok zrobiłem jakieś 12-13 tys km od zakupu a nie wiem czy poprzedni własciciel wymienił olej bo w ksiazce serwisowej nie znalazlem wpisu o wymianie oleju w skrzyni a jak by nie bylo to juz ma auto nalatane 180 tys km wiec moze pora wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę że nie nie jestem sam no nie jest to przyjemne , może pasowało by wymienić olej w skrzynii może by to coś pomogło jak myślicie? Bo w sumie jeżdze autem już prawie rok zrobiłem jakieś 12-13 tys km od zakupu a nie wiem czy poprzedni własciciel wymienił olej bo w ksiazce serwisowej nie znalazlem wpisu o wymianie oleju w skrzyni a jak by nie bylo to juz ma auto nalatane 180 tys km wiec moze pora wymienic?

zmiana oleju w skrzyni to sprawa dyskusyjna...również na tym forum toczyły się dyskusje na ten temat. Z jednej strony wiadomo, że każdy olej pracując się zużywa, a z drugiej wytyczne VW/Audi nie uwzględniają okresowych zmian oleju. Np. w ASO VW zmieniają ale tylko na życzenie klienta. Mi powiedzieli że jak nic się nie dzieje to nie dotykać. Wśród swoich znajomychmiałem przypadki że po zmianie oleju było gorzej niż po zmianie, ale nie wiem w czym był problem. Decyzja należy do Ciebie. Ja sobie dałem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem olej w skrzyni na oryginalny koszt spory ok 400 zł. oczywiście nie ze względu na 1 bieg tylko ogólnie przebieg 200tk moim zdaniem wystarczający na wymianę bez względu czy zalecają czy nie. Jeżeli chodzi o 1 bieg to zmiana oleju nic nie da, sporadycznie problem nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...