Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Elektryczne szyby - czy ktos pomoże ?


Bielak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem polega na tym ze nie dzialaja elektryczne szyby. Przyciski ktore znajdują sie na dzrzwiach nawet sie nie swiecą.

Rozkręciłem tapicerkę drzwi i dostałem sie do panelu z przyciskami od szyb. Do przycisków nie dochodzi wogole zasilanie. Tzn najpierw podpiełem bezposrednio napiecie do przyciskow i szyby zaczely działać. Następnie podpiełem zasilanie do kabli którę są na łączeniu drzwi (( wiązka kabli od głośników, centralnego, syb itd. )). Kable od szyb jak dobrze pamietam były czerowony i czerwono siwy. Podłączyłem do nich zasilanie i rowniez szyby działały.

I teraz pytanie do was :) Gdzie moze byc przyczyna ?? Moze jakis bezpiecznik pod kierownicą ?? jeżeli tak to jaki ?? A może przekaźnik i ja stawiam bardziej na to. Ale przegrzebałem internet i nie mogę nic znalezć. Jaki kolor tego przekaznika albo jaki numer ??

Z góry dzieki za jakiekolwiek rady. Napewno nie tylko mi sie przyda rozstrzygnięcie tego problemu :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to moduł ktory steruje takze centralnym zamkiem i jest odpowiedzialny za udział w pracy szyb w kombiakach jest z tylu w bagazniku pod schowkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To jest sedan, a nie avant.

2. Pompka centarlnego zamka która jest w bagażniku odpowiada za centralny zamek i domykanie el. szyb. a do ogolnego działania z tego co mi wiadomo nie ma nic wspolnego. Pompka względem szyb ma za zadanie tylko domykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy działa domykanie z kluczyka i z zamka w drzwiach(przytrzymujesz przekręcony kluczyk) wykluczysz bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma domknąc skoro szyby sa zamkniete i ani rusz ich nie otworzysz ?? :decayed:

Dzisiaj byłem u mechanika. Wszystko naprawione. Okazało sie ze prąd nie dochodził do silnika sterowania szybami. Kabel byl przerwany w miejscu łączenia drzwi a skrzynką przekaźników.

Można zamykać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekrecajac kluczyk w lewo powinny sie otworzyc szyby na calosc... w prawo zamknac... tak dziala domykanie z kluczyka...bynajmniej u mnie w avancie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...