Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Centralny zamek - pompka


ramzes-it

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników audi.Mam do was pytanie a zarazem prośbę o pomoc.Wiem że wiele o tym było ale to co ja szukam nie mogę odszukać.Mianowicie około trzech miesięcy temu centralny zamek zaczął się dziwnie zachowywać o wiele dłużej było słychać pompkę niż zwykle ale zamek nadal się zamykał.Myślę sobie samochód ma swoje lata,choć nie podobało mi się to :no: .No i stało się od dwóch tygodni przestał się zamykać,a pompkę nadal było słychać tylko jakoś dziwnie,pomyślałem że może wężyk spadł lub coś w tym rodzaju.Wziąłem się za rozbieranie,dotarłem do pompki wężyki ok,to odpiąłem wszystkie kostki i wyjąłem z samochodu.Jeszcze sprawdziłem dla pewności czy centralny się zamyka i otwiera za pomocą moich płuc-wszystko działa bez zarzutu.A jeszcze przed odpięciem pompki uruchomiłem całe to ustrojstwo z odpiętymi wężykami i ani nie dmucha ani nie zasysa.Już pewniak pompka padła.Zabrałem do domu i rozkręciłem.A w środku są jakieś elementy na silniczku jakby grafitowe,bo brudzą jak cholera ale to nie grafit.Jest ich cztery jeden z nich jest osadzony na wirniku i to ten element jest roztrzaskany na kawałki.Według mnie to on odpowiada za pompowanie lub wsysanie powietrza. Chciałem wstawić zdjęcia ale nie wiem jak.Numer mojej pompki to (8L0 862 257 L).I jeszcze jedno co może mieć związek z centralnym lampka we wnętrzu wcześniej po zamknięciu drzwi gasła po jakimś czasie,a teraz gaśnie natychmiast po zamknięciu drzwi.Teraz pytania:

-czy powodem tego uszkodzenia jest ten długi czas pracy pompki,bo wygląda to jakby się ten element wytopił od tarcia na trzpieniu,

-czy to może po prostu zmęczenie materiału i dlatego się ten element rozleciał,

-czy jakbym znalazł pompkę do audi nie koniecznie ten sam model,to czy będą te elementy pasowały do mojej,bo po co wymieniać całą,no chyba że znajdę taką samą,

-czy może wiecie dlaczego się tak wydłużył czas pracy pompki,

Mile widziana każda opinia i wypowiedz,jakby ktoś powiedział jak wrzucić zdjęcia to mógłbym to udokumentować zamieścić w dziale warsztat.Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zapewne chodzi Ci o te elementy

a2fd_1.JPG

Koledze Dax6 te elementy w pompce sie posypały jakiś czas temu. Wysyłałem mu ale chyba troszke pompki sie róźniły i miał on jakiś problem potem to złożyć.

Ten okrągły pierścień u niego był wychodzony i przypominał jajo i pompka długo pompowała aż sie sypła :P

A ta lampka moze miec zwiazek z pompka tak jak domykanie szyb. Ale tu nie jestem przekonany.

A co do pompki to raczej polecam kupno całej bo częśći z wnetrza trudno dostać a jak sie dostanie mogą nie pasować.

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych pompkach sypie sie wlasnie ten silniczek, orginalny silniczek do pomki to koszt 100 EU !!!! uszkodzony silniczek jest niedonaprawienia trzeba zaopatrzyc sie w nowy lub pomke cała , co do powodu uszkodzenia to wilgoć !!!jej pomogła, codo przekładania silniczka to śmiało kazda na dwie rurki do rocznika 2001 bedzie pasowała, przekladasz tylko swoja elelktronike !!! moduł komfortu !! koszt pompek od 300 zł w góre !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyczyną uszkodzenia jest wilgoć to i elektronika mogła ucierpieć,bo właśnie dziwnie się zachowuje oświetlenie we wnętrzu samochodu.Po zamknięciu drzwi lampki gasną od razu i dłużej chodzi pompka.Przed tą usterką było inaczej,czyżby oświetlenie wnętrza też w jakiś sposób było powiązane z elektroniką w pompce?Wychodzi na to że tak,czy może jest jakiś przekażnik który odpowiada za czas oświetlenia wnętrza samochodu?A jeszcze jedno silniczek działa tylko ten element co wiruje wewnątrz się rozsypał.

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1anBj9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem ten sam problem co ty, tylko że po rozebraniu silniczka okazało się że brak jest tam właśnie tego środka no i nic nie pompował mimo że chodził. Ból miałem straszny ze znalezieniem całej pompki bo to musi być o takim samym nr lub - i tu są wyjątki. Nie będę przytaczał jakie bo już nie pamiętam. Mimo takich problemów zakupiłem na allegro sam silniczek( do pompki z dwoma wyjściami na wężyki i trzema wejściami kostek). Po pól godzince silniczek pracował bez zarzutu :decayed: Kosztował on ok.170zł i sprzedawał go ziibii2 na ALLEGRO

polecam - dobra alternatywa na zaoszczędzenie paru "zików"

Z tego co sobie przypominam to mój silniczek miał na końcu numeru literę "D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech te pompki :kwasny: Szukaj tego wirnika lub całej pompki i przełóż tylko płytkę.

U mnie oświetlenie wnetrza po wysypaniu sie pompki tak samo się zachowywało,dotego nie działało domykanie szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szyby działają bez zarzutu.Z waszych wypowiedzi wynika że ta elektronika odpowiada za wiele rzeczy więc musi być dokładnie taka jak moja z tym samym kodem.Tak się składa że mam możliwość przelecieć po szrotach i poszukać ale jak ja mam dwie szyby elektryczne to musi być pompka odpowiadająca za dwie szyby elektryczne i nie ma co się sugerować dwoma wyjściami na wężyki. :mysli:Pozostaję szukać tylko po kodzie,bo inaczej może być inna elektronika i mogą być problemy.Wielkie dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wysypał sie wirnik to przełóz elektronike ze swojej pompki jak już znajdziesz inna. Źle mnie zrozumiałeś,el. szyby działały bez problemu,nie działało domykaanie szyb podczas zamykania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry faktycznie sprawdzę czy u mnie działa.U mnie domykanie nie jest podłączone do alarmu ale działało z kluczyka.Sprawdzę i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często są przypadki gdzie pompkę da sie zastąpić inna tzn te same numery ale litera na końcu jest inna, jednak w wielu przypadkach pomimo tych samych wtyczek piny sa inaczej lutowane co skutkuje dziwnymi zachowaniami centralnego oświetlenia, moduł elektroniczny w pompce odpowiada za centralny zamek, sterowanie pilotem, domykanie szyb, otwieranie i zamykanie szyb z pilota, sterowanie oświetleniem, w wielu przypadkach sterowanie wycieraczka tylna w avancie !! (miałem już takie dwa 98rocznik)pozatym pomki stosowane byly od 95 roku w A3 A4 A6 A8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie domykanie szyb działa,tylko to oświetlenie....ale jeżeli elektronika odpowiada za oświetlenie to u mnie elektronika też jest uwalona.Nic tylko wymiana na drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...