Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Springi -40/-40


blind0

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego a dlaczego szukasz nowych? Uzywka nie wchodzi w grę? Btw. Też czekam na foto efektu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko stwierdzić jak mi używka usiądzie, zresztą i tak nie widzę nic -40/-40, same -30 czy 1be wokół :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło się coś w temacie? Jestem ciekaw bo stoję przed identycznym problemem. Sam zakupiłem wczoraj 18 i auto stoi za wysoko. Mam wrzucone sprężyny Eibach o oznaczeniu (bynajmniej przód) EWE 153 1001 VA. Mierząc od ziemi do rantu błotnika przez os koła z przodu stoi 65 a z tyłu 68cm więc za wysoko. Nie wiem czy pro kit -30 nie będzie za mało. Niektórzy piszą , że te moje to już -30 ale z necie info mało.

---------- Post dopisany at 09:50 ---------- Poprzedni post napisany at 09:44 ----------

Aha i co do tego sportline z ich strony zobacz Krzysiek jakie są naciski na osie. Przód jest do 1070kg a my mamy 970 dokładnie. 100kg różnicy i według tabelki różnica tylko 5mm zależnie od silnika? Nie wierze w to. Nie mam pojęcia czemu pro kita oferują w kategoriach 1.6 , 1.8 , 1.9 oraz 2.4 , 2.8 itp a sportline wrzucili wszystko do jednego wora. Rozpiętość 100kg na oś to według mnie dużo. N chyba , że jest duuużo twardszy od pro kita i obciążenie nie robi tak na nich wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem wczoraj springi Weiteca używki - 40 i siadlo bardzo fajnie, równo :wink:

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podzielisz się fotkami ?:) Z używkami to jest tak ,że springi już wygniecione i nie wiadomo ile faktycznie siadło. Nowe to nowe i jeśli kolega takie wrzuci wiem , że ja będę miał taki sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny wygniecione? :decayed: niech wam będzie :wink: zaraz auto oplukam i zrobię cos telefonem

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko raz przerabiałem. I faktycznie tak było ale na seryjnym zawiasie. Po wymianie springów na nowe identyczne z powodu pęknięcia jednej bez ruszania amorów auto z 2 cm wyżej od razu. A co do obniżających opieram się tylko na opiniach innych bo sam mam z tym bardzo mało styczności.

---------- Post dopisany at 10:02 ---------- Poprzedni post napisany at 09:59 ----------

Słuchaj nie chce zawracać Ci głowy ale masz jakąś miarkę pod ręką? Mógłbyś zmierzyć wysokość auta na tym Weitecu? Na oko pewności nie będę miał

---------- Post dopisany at 10:12 ---------- Poprzedni post napisany at 10:02 ----------

Dostałem właśnie info , że na weitecu -40 przód stoi 64cm. Wychodzi więc na to , że mam jednak -30. Za to nie wiem jak ma stać tył na -40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaraz ci pomierze :wink:

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek, faktycznie ten sportline jest ciut dziwny jezeli chodzi o kat. wagowe przy calej palecie silnikow ale ja zaryzykuje skoro mowisz, ze ten pro kit tak siedzi nie do konca. Chwile musze poczekac gdyz na eibachu i jednej z wiekszych stron okazalo sie ze sportline bedzie na poczatku sierpnia dostepny. Kupil bym co innego od razu -40 ale nic nie ma oprocz mts czy supersporta takze wole juz poczekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Jeśli chodzi o stosunek komfort/obniżenie Eibach wypada tu bdb. Wrzucaj go i dziel się zdjęciami i opinią. Jeśli siadzie dobrze też go biorę od razu bo jest w super cenie.

---------- Post dopisany at 12:33 ---------- Poprzedni post napisany at 12:31 ----------

Jak dorwę dzisiaj aparat zrobię zdjęcia i wrzucę jak to siedzi na moim Eibachu. Wtedy zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wrzuc fotke jak bedziesz mial czas :)

bedzie komplet to kupie, jeszcze chwile trzeba poczekac :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weitec -40, springi używane amorki 1be, tył 1ba.

DSC_0874.jpg

DSC_0876.jpg

DSC_0877.jpg

DSC_0858.jpg

zmierze jak wjade do garażu później bo na podwórku mam wszędzie spadki i nie chce kogoś w błąd wprowadzić:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim kole to tak siedzi Michał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponka 205/55/16. Felga ma et chyba 45, dystans 10mm

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Koła to 225/40 r18. Zero dystansu tylko ET 35. koła siadły na pałę kupowane w ciemno lepiej niż myślałem. Z przodu chyba zwykły amor i springi -30 tył tez ale podkreślam do bagażnika włożyłem 2 opakowania płytek i siadło tak jak z przodu. Normalnie jest minimum 2 centy wyżej. Zdjęcia trochę rozciągnięte.

IMG_20140726_131808.jpg

IMG_20140726_131835.jpg

---------- Post dopisany at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany at 14:01 ----------

Powiem Wam , że jak obróciłem auto to jakoś lepiej to siadło. Mam krzywe podwórko. Jeśli uda mi się zejść z tyłem bez płytek (sic!) to przód zostaje na 65cm od gleby. Na nasze drogi chyba ok. Co do gustów jak dla mnie do koła 18 z przodu zawias ma mieć -40 a z tyłu -35 albo też 40.

---------- Post dopisany at 14:05 ---------- Poprzedni post napisany at 14:03 ----------

I sorry za to że foty nie są 100% z profilu tylko po skosie ale robił je mój kumpeli dopiero po przesłaniu to zauważyłem. Sam w tym czasie wymieniałem płyn od wspomagania bo jestem po wymianie przekładni na regenerowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laaajcik coś zawsze widać :) nie jest źle chociaż ciut niżej by się troche przydało, nic no nie ma co gdybać zobaczymy co to będzie na tym sportline, najwyżej sie kolejny raz wku**** :decayed:

---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 14:10 ----------

Na weitec -40 w sumie ciekawie to wygląda, tylko jak to by się prezentowało na 225/40/18 :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj sportline niech nikt Cie od tego pomysłu nie odciągnie. Masz lekki motor. Przód wyjdzie 40-45 tył na jakieś 40 i będzie extra. Pochwalisz się i pewnie pobiegnę zamawiać dla siebie:)

---------- Post dopisany at 14:46 ---------- Poprzedni post napisany at 14:43 ----------

Słuchajcie. Jak jest z amorami o skróconym skoku? Jeśli kupie na tył powiedzmy bilstein B8 i założę te sprężyny co mam to będzie to stało niżej? B8 według producenta są do springów - 30/35mm maks 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki zasadniczo nie wpływają na wysokość ale ostatnio tu na forum chłopaki pisali ze jak Amorki wydymane są to będzie niżej. Ile w tym prawdy to nie wiem :wink:

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Misiek piszę, amory nie mają nic do tego.

Nikt mnie nie odciągnie od tego pomysłu tylko dlatego, że i tak nic innego nie ma do kupienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...