Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laweta dla a4 na inny samochód


clericgrammaton

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie praktyczne. Otóż moja czwórka wymaga lawety i podwózki do mechanika. Niestety pakiet ubezpieczenia zakłada darmowa lawete tylko po kolizji drogowej nie zaś po usterce mechanicznej. Więc ubezpieczyciel nie gwarantuje holowania. Natomiast zony samochod posiada pelen pakiet i tutaj już laweta na każde zawołanie przyjeżdza. Czy w takim razie mogę wziąć lawetę na jej ubezpieczenie a laweciarz weźmie A4? Oczywiście wszystko nieformalnie. Nie wiem jaki wówczas będzie podejście laweciarza czy będzie robił problemy. Drugie auto to ford więc różnica jest w wyglądzie :) poradzcie bo szkoda paru setek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem jak daleko chcesz ten samochód holować, ale laweta kosztuje koło 100zł jak odległość nie jest duża. Holowanie z ubezpieczenia auta żony raczej nie przejdzie bo laweciarz na pewno musi spisać jakiś protokół i nie będzie się podkładał pod takie coś bo ma za dużo do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprobuj

powiedz ze ma jechac do forda, nie chce zapalic itd

jak dojedzie, to powiedz o co chodzi i przygotuj male co nie co

jak sie nie zgodzi to strzala, ford odpalil i nie ma juz potrzeby

chociaz tak ogolnie, to temat uwazam bardzo naciagany

---------- Post dopisany at 16:14 ---------- Poprzedni post napisany at 16:13 ----------

a jesli skoro to rzeczywiscie kosztuje 100, to watek i pytanie uwazam za zbyteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio biora 2 zl za kilometr, przy malych odleglosciach tak jak kolega pisal stowke....

Nikt na taki przekret nie pojdzie, a juz napewno nie za darmo.

Myslisz ze laweciarz bedzie podejmowal ryzyko za 5 dych?:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wieźliśmy po usterce auto na lawecie i koszt 1km wynosił 1,90zł. Kierowca lawety sam zapytał, czy nie mamy assistance na inne auto, bo dałoby się to obejść, więc według mnie wszystko zależy od kierowcy lawety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wieźliśmy po usterce auto na lawecie i koszt 1km wynosił 1,90zł. Kierowca lawety sam zapytał, czy nie mamy assistance na inne auto, bo dałoby się to obejść, więc według mnie wszystko zależy od kierowcy lawety.

To strasznie odważny był ten chłop jak sam to zaproponował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszy gościu, w porządku był, pogadał co i jak, ale niestety assistance na drugie auto mieliśmy w innej ubezpieczalni, a on nie obsługiwał tej ubezpieczalni i koszt transportu auta wyniósł 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na holowanie na dłuższy dystans mam inny pomysł, mianowicie wynajem lawety i jazda nią samemu. W Krakowie ostatnio wynajmowałem Fiata ducato za coś koło 150zł za dobę z limitem do chyba 1000 kilometrów. Fiat był nowy z 2014r. i przebiegiem koło 15kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy jaki laweciarz, bo pewnie niektórzy mają jakieś ubezpieczenie na "towar" który przewożą, a inni mają wszystko w d..pie i tylko mówią "panie no stało się, co ja na to poradzę" i zostaje tylko sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na holowanie na dłuższy dystans mam inny pomysł, mianowicie wynajem lawety i jazda nią samemu. W Krakowie ostatnio wynajmowałem Fiata ducato za coś koło 150zł za dobę z limitem do chyba 1000 kilometrów. Fiat był nowy z 2014r. i przebiegiem koło 15kkm

zgoda, ale na lawetę są potrzebne uprawnienia, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na auto lawetę nie, jeśli jest do 3,5T wystarczy tylko prawko na B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się czy assistance żony jest na samochód czy na osobę.

Ja opłacam assistance w mbanku i mam na osobę.

W przypadku awarii jakiegokolwiek samochodu którym jade, dzwonię do ubezpieczyciela i wzywam lawetę.

Zawsze możesz taki pakiet w mbanku wykupić (podstawowy kosztuje 7 zł/miesiąc) i dzwonić po lawetę, ubezpieczenie o ile pamiętam działa od razu ale konieczne jest posiadanie rachunku w mbanku (w sumie to nic nie kosztuje ale założenie rachunku chwile trwa jak nie posiadasz).

edit. Holowanie w pakiecie podstawowym jest do 40 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na auto lawetę nie, jeśli jest do 3,5T wystarczy tylko prawko na B.

potwierdzam słowa kolegi, laweta np. taki fiat ducato waży koło 1500kg + "towar" niech będzie ok. 1600kg, co w sumie daje poniżej 3,5T i można tym jechać na prawku kat. B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...