Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z układem napędowym A4 B6 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mianowicie od jakiegoś czasu zaczęło coś chrobotać/rzęźić/wyć w czasie jazdy. Na początku było to mało słyszalne ale na chwile obecną nie da się już jeździć. Wycie słyszalne jest tylko przy przyspieszaniu. Na postoju cicho, z wciśniętym sprzęgłem cicho, w czasie jazdy po puszczeniu gazu też wycie się wycisza.

Byłem u mechanika pierwsza diagnoza dwumas. Założyłem dziś nowe sprzęgło, cały zestaw tarcza docisk, dwumasa i łożysko oporowe SACHS. No i niestety kiszka dalej to samo jedynie co się poprawiło to operowanie pedałem sprzęgła i jakby ciszej pracuje na postoju... a jak wyć wyło, wyje dalej...... Co proponujecie sprawdzić??? Może to skrzynia kończy żywot?? czy coś z przegubami wewnętrznymi?? Proszę o opinie....

Opublikowano

skrzynia jak najbardziej, jakies wywalone lozysko w skrzyni .

Opublikowano

czyli około 2 tysia psu w dupe , radze zmien mechanika , a sprzegło mozna było o wiel lepsze i tansze załozyc, sprawdz czy ten dzowiek nie dchodzi z okolic silnika przypadkiem , czy to na bank skrzynia?

Opublikowano
  • Autor

elmo814 jakie rozwiązanie masz na myśli?? tak na przyszłość??

W takim razie jakiej skrzyni szukać??

Jakie podpasują??

Opublikowano

koledze chodzilo o zmiane mechanika bo wymienil ci bez potrzeby dwumas nie lokalizujac konkretnie przyczyny i naraza cie na dodatkowe niepotrzebne koszty-tak strzelac i wymieniac po kolei to kazdy potrafi.Jak bedzie pewne ze ta skrzynia konczy żywot lub jej naprawa nie bedzie opłacalna odezwij sie na pw postaram ci podac jakie skrzynie byly montowane pod dany kod silnika.

Opublikowano
  • Autor

Nic innego nie zostało jak skrzynia. Jakie modele podejdą do mojego auta?? Odczytałem ze swojej skrzyni takie numery:

GDT 1236

012301211AE

Opublikowano

A może zaczniesz od podłączenia pod komputer i sprawdzenia błędów...?

Opublikowano

błędów z czujników "wycia" ?:)

Opublikowano

A moze akurat cos pokaze? Lepiej wymieniac na slepo?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Opublikowano

Gdt zamienne z hfd z b7 jest .. uwaxaj na skrzynie z passata . Maja inne flansze na przeguby wew. Dodatkowo skrzynie z a4 do 2002 o oxnaczenie chyba ftw juz dolladnie nie pamietam maja czujnik predkosci przy polosi. U ciebie pomiar predkosci juz jest z abs

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.