Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z układem napędowym A4 B6 1.8T BFB


Fritz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mianowicie od jakiegoś czasu zaczęło coś chrobotać/rzęźić/wyć w czasie jazdy. Na początku było to mało słyszalne ale na chwile obecną nie da się już jeździć. Wycie słyszalne jest tylko przy przyspieszaniu. Na postoju cicho, z wciśniętym sprzęgłem cicho, w czasie jazdy po puszczeniu gazu też wycie się wycisza.

Byłem u mechanika pierwsza diagnoza dwumas. Założyłem dziś nowe sprzęgło, cały zestaw tarcza docisk, dwumasa i łożysko oporowe SACHS. No i niestety kiszka dalej to samo jedynie co się poprawiło to operowanie pedałem sprzęgła i jakby ciszej pracuje na postoju... a jak wyć wyło, wyje dalej...... Co proponujecie sprawdzić??? Może to skrzynia kończy żywot?? czy coś z przegubami wewnętrznymi?? Proszę o opinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia jak najbardziej, jakies wywalone lozysko w skrzyni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli około 2 tysia psu w dupe , radze zmien mechanika , a sprzegło mozna było o wiel lepsze i tansze załozyc, sprawdz czy ten dzowiek nie dchodzi z okolic silnika przypadkiem , czy to na bank skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo814 jakie rozwiązanie masz na myśli?? tak na przyszłość??

W takim razie jakiej skrzyni szukać??

Jakie podpasują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzilo o zmiane mechanika bo wymienil ci bez potrzeby dwumas nie lokalizujac konkretnie przyczyny i naraza cie na dodatkowe niepotrzebne koszty-tak strzelac i wymieniac po kolei to kazdy potrafi.Jak bedzie pewne ze ta skrzynia konczy żywot lub jej naprawa nie bedzie opłacalna odezwij sie na pw postaram ci podac jakie skrzynie byly montowane pod dany kod silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic innego nie zostało jak skrzynia. Jakie modele podejdą do mojego auta?? Odczytałem ze swojej skrzyni takie numery:

GDT 1236

012301211AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zaczniesz od podłączenia pod komputer i sprawdzenia błędów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze akurat cos pokaze? Lepiej wymieniac na slepo?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdt zamienne z hfd z b7 jest .. uwaxaj na skrzynie z passata . Maja inne flansze na przeguby wew. Dodatkowo skrzynie z a4 do 2002 o oxnaczenie chyba ftw juz dolladnie nie pamietam maja czujnik predkosci przy polosi. U ciebie pomiar predkosci juz jest z abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...