Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju z przewodu idącego do turbiny w silniku 1Z


kkam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyciekiem oleju z przewodu doprowadzającego olej do turbiny w silniku 1Z. Czy jest jakiś sposób na uszczelnienie tego? Wyciek jest na łączeniu aluminiowego przewodu z króćcem wchodzącym w turbinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde połaczenie czego kolwiek jest uszczelniane ,sposób jest taki ,że trzeba to odkrecić i wymienić uszczelke. :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie znajdujący się tam pierścień gwintowany wywaliłem i zastosowałem baryłkę na rurkę 8 mm stosowaną w instalacjach LPG. Zmontowalem to w środę przed ostatnim długim weekendem i odrazu na weekend polecialem do Berlina, po autostradzie w Polsce non stop po 140 km/h a w Niemczech po 160km/h i więcej. A tak normalnie teraz dziennie robię po 50-60km i cały czas sucho. A wcześniej po każdej próbie dokręcenia po kilku km było widać wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde połaczenie czego kolwiek jest uszczelniane ,sposób jest taki ,że trzeba to odkrecić i wymienić uszczelke. :palacz:

niestety tam nie ma uszczelki, jest to takie połączenie jak przy przewodach hamulcowych, a dokręcenie na hama nie pomaga. Robie generalny remont w audi 80 i przy silniku musze sie tylko tego wycieku pozbyc:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde połaczenie czego kolwiek jest uszczelniane ,sposób jest taki ,że trzeba to odkrecić i wymienić uszczelke. :palacz:

niestety tam nie ma uszczelki, jest to takie połączenie jak przy przewodach hamulcowych, a dokręcenie na hama nie pomaga. Robie generalny remont w audi 80 i przy silniku musze sie tylko tego wycieku pozbyc:kwasny:

To tak jak napisałem wywal to uszczelnienie co tam jest i wsadz tam baryłkę na rurkę 8 mm stosowaną w instalacjach LPG. Jak skręcisz to mocno to nie siły żeby coś cieklo. A baryłkę dostaniesz u gazownikow za parę drobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade, jutro kupie i spróbuje uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze aktualne, masz tutaj mój temat.

http://a4-klub.pl/1-9-191/problem-przewodem-doprowadzajacym-olej-turbo-335214/

W ostatnim poście jest opis co zrobiłem aby przestało cieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...