Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytek oleju silnikowego


Salin92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś w czasie jazdy zapaliła mi się kontrolka o minimalnym poziomie oleju w silniku, sprawdziłem olej i faktycznie było go mało, gdzie mógł on uciec ?

Pod samochodem nie było żadnej plamy.

Dolałem olej i już wszystko na bagnecie pokazuje dobrze, miedzy min a max, ale cały czas sie pali kontrolka o minimum oleju?

O co chodzi z tą kontrolką ? Czy to jaki błąd w komputerze czy co ?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być bardzo wiele......jeśli chodzi o ubytek to może silnik po przebiegu iluś kilometrów bierze ten olej?...albo nie wymieniony na czas?.....a co do świecenia kontrolki......szukaj na forum......uszkodzony czujnik w misce......uszkodzony czujnik w masce silnika......itp......spróbuj otworzyć maskę silnika i zamknąć.....może zgaśnie....))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany oleju mam jeszcze 1200 km, a co do czujnika w misce to moze być możliwe, bo ostatnio przy cofaniu zaczepiłem podwoziem o wystającą studzienkę i może coś się zruszyło ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem w VW tak że w trasie (w nocy) nagle zapaliła mi się kontrolka i włączył brzęczyk . Na szczęście do domu już było niedaleko.

Na drugi dzień okazało się że cieknie z czujnika ciśnienia oleju (przy filtrze) .

Wykręciłem ,wkręciłem nowy i po problemie .

ale nie wiem jak w pompowtryskach to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik lubi świrować... jak się włączy to się wyłączyć nie może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli poziom oleju na bagnecie nie ubywa a jest pomiędzy min a max a kontrolka się pali to można jeździć ?

I tak jutro jadę wymieniać olej i powiem niech mi wykasują błąd, ale dziś mam jeszcze 1 trasę 100 km i nie wiem czy nić się nie stanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli poziom oleju na bagnecie nie ubywa a jest pomiędzy min a max a kontrolka się pali to można jeździć ?

I tak jutro jadę wymieniać olej i powiem niech mi wykasują błąd, ale dziś mam jeszcze 1 trasę 100 km i nie wiem czy nić się nie stanie .

Od samego świecenia sie kontrolki nic sie nie stanie tylko w nocy bedzie swiecic po oczach i denerwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki, bardzo często przy odpaleniu samochodu gdy postów tak 24h to przy pierwszym odpaleniu z wydechu poleci ciemno szary dym, potem już jak daje gazu to nie leci.

Tylko przy odpaleniu.

Jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam :)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany at 14:43 ----------

Trochę to dziwne ale kontrolka od minimalnego poziomu oleju znikła, po tym jak moja dziewczyna nie domknela drzwi, wyskoczyła wtedy kontrolka o nie domknietych drzwiach, domknela drzwi i juz było ok tylko termometr był :P

I od tej pory nie świeci się kontrolka :)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne ale kontrolka od minimalnego poziomu oleju znikła, po tym jak moja dziewczyna nie domknela drzwi, wyskoczyła wtedy kontrolka o nie domknietych drzwiach, domknela drzwi i juz było ok tylko termometr był :P

I od tej pory nie świeci się kontrolka :)

Ten czujnik jak raz sie włączy to potem jeszcze chwile wariuje. Ciesz sie ze odwiesil sie bo jak walnie to trzeba ori w aso kupic bo zamienniki z reguły dzialaja do roku. Mi własnie na wiosne definitywnie umarł ten czujnik to emulator wstawiłem. AFN-y w koncu nie miały tego czujnika i tez działały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff :)

To i dobrze :P

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w zamku maski nie masz mikro styku, który odpowiada za kontrolkę od poziomu oleju. Zasada jest taka, iż po zaświeceniu kontrolki podczas otwierania maski celem dolania oleju i ponownym zamknięciu mikro styk gasi kontrolkę. Z czasem potrafi się zabrudzić i kontrolka świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...