Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa pokrętło prawe NAVIGATION PLUS RNS D


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi akumulator a razem z nim poszłą fala zniszczeń miedzy innymi gałka od navigacji ta poprawej stronie przestała reagowac na moje polecenia . kreci sie normalnie wciska równiez wszystko z nia ok tylko jak nia przekręcam to na ekranie przeskakuje kursor o jedna pozycje i wraca spowrotem tak jakbym krecił gałka o jeden stopien w prawo i od razu w lewo .

co to moze byc ? potencjometr padł czy elektronika w srodku navi padła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być wszystko przepięcie w elektronice mechaniczne uszkodzenie lub masa innych przyczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że kręcisz i przeskakuje normalnie a później samoczynnie wraca czyli albo mechanicznie jest uszkodzona albo soft się wysypał ale skoro wcześniej było ok to obstawiam elektronike albo softowo coś niedomaga . Próbowałeś uruchomic auto i padłaku czy sam z siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku niedopmagał juz jakis czas wyłądowywał sie wyciagnałem go na noc do domu naładowałem . na nastepny dzien wsadziłem i odpaliłem auto .pojechałem do pracy i tam juz nie odpalilem . kupiłem aku wsadziłem i zauwazyłem ze nie moge wpisac kodu w radiu . podjechałerm pod dom i jakos zaczeło działac . wpisałem kod radio chodzi . po jakims czasie znowu wsiadłem do auta i z ciekawosci przekreciłem gałka . niestety juz działo sie tak jak opisałem wyzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft wysypany spadki napięcia zalatwiły sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsator w gałce padł a dokładnie optyka w nim, on jest optyczny. Zabawa z aku nie ma tu nic do rzeczy, po prostu zbieg okoliczności. Miałem już taki przypadek. Raz działało a raz nie aż całkiem padło. Da się to naprawić ale trzeba cały impulsator rozebrać i wymienić co trzeba, jest to dość precyzyjna zabawa. Ewentualnie wymiana całego impulsatora.

Moim zdaniem soft nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka przypadków awarii softu z podobnymi objawami, a to takie cudo :decayed:

IMAG0094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego TOM A4 . czy masz moze takie pokrętło na sprzedaż ? własnie udało mi sie zaktualizowac soft na jakis z 2003 roku . niestety nic to nie pomogło dalej pokrętło nie chodzi . byłem u magika u mnie w miescie i powiedział ze to raczej nie pokrętło tylko soft sie wysypał bo pokrętło chodzi ale tak ze da sie tylko jedna opcje w prawo lub w lewo ale powiedzmy przekrecając w prawo i zatwierdzając i chciac znowy przekręcic w prawo to juz sie nie da . da sie tylko w lewo . np chcemy przerzucici płytke z 2giej na 3cia to sie da ale jak juz leci płytka nr 3 i chce sie wybrac nr 4 to juz sie nie da bo da sie tylko wrócic ma nr 2 :/ porażka .

czy to jest pokrętło walnięte ? czy cos z softem nadal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam rownież problem z prawym pokrętłem, działa na boki przy przekręceniu ale nie da sie nic zatwierdzić.przy wciskaniu swobodnie wpada, nie odskakuje jak wcześniej.czy jest jakaś opcja żeby to naprawić ? Może ktoś ma takie pokrętło na sprzedaż lub potrafi to naprawić ?

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam rownież problem z prawym pokrętłem, działa na boki przy przekręceniu ale nie da sie nic zatwierdzić.przy wciskaniu swobodnie wpada, nie odskakuje jak wcześniej.czy jest jakaś opcja żeby to naprawić ? Może ktoś ma takie pokrętło na sprzedaż lub potrafi to naprawić ?

Sent from my iPad using Tapatalk

sciagnij pokretlo i dokrec nakretke i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam rownież problem z prawym pokrętłem, działa na boki przy przekręceniu ale nie da sie nic zatwierdzić.przy wciskaniu swobodnie wpada, nie odskakuje jak wcześniej.czy jest jakaś opcja żeby to naprawić ? Może ktoś ma takie pokrętło na sprzedaż lub potrafi to naprawić ?

Sent from my iPad using Tapatalk

sciagnij pokretlo i dokrec nakretke i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...