Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to uszkodzone WISKO ???


IDUAL

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio robiłem przekładkę przodu do mojego TDI (maska pas przedni chłodnice lampy zderzak i WISKO)od 1,6 benz i po złożeniu zauważyłem że przy przegazowaniu czy to na zimnym czy na ciepłym huczy jakbym miał V8 na zimnym torchę mniej. Wentylator na postoju czy to na zimno czy na ciepło spokojnie obracam jak i nawet zrobi z pół obrotu przed zatrzymaniem. Jak trzymam wentylator to spokojnie mogę go trzymać jak auto jest zapalone nawet przy przegazówie nie ma problemu z utrzymaniem natomiast jak je puszcze i się rozpędzi na ciepłym nie idzie go już zatrzymać i przy przgazówie huczy jak cholera. Czy to juz koniec WISKO. Temp silnika na kanale 49 tak jak teraz utrzymuje się cały czas na 87-90st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiatrak po zwiekszeniu obrotow kreci sie szybko to zasprzeglone jest i nadaje sie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu raczej rozumiem ,że visco jest sprawne ale łożyska mogą być do wymiany.Wymiana tych łożysk to nie jest taka prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska a nie jest tam tylko jedno to w silniku na które nakładasz wisko i dociągasz tą śrubą z tyłu pod alternatorem, jest jeszcze gdzieś jeszcze jedno łożysko między wisko a osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym własnie myślę .Ale tam chyba występują dwa . Jedno obok drugiego.A wymiana ich wiąże się chyba z demontażem tej "płyty" trzymającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tam 1 wisko... jak coś mam takie z 1.9 za 60pln sprawne

Wisko jest jedno . Ale śruba którą mocujesz to wisko do korpusu jest dosyć długa i myślę ,że przechodzi przez dwa łożyska umieszczone w korpusie. To właśnie te lub to łożysko {jeśli jest dwurzędowe jak w piaście przedniego koła} mogło paść. Po za tym chyba ,żadna "oś" nie jest mocowana na jednym łożysku . Na 100% nie pracowałaby w osi obciążona paskiem napędzającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...