Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wydajniejszy IC w B6


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum niestety jest bardzo mało informacji o montażu FMIC w B6. Czy ktoś ma informacje jaki intercooler można zamontować bez większych problemów w tym modelu A4??. Ja ostatnio zacząłem rozglądać się w tym temacie i z tego co widzę to ciężko będzie coś dopasować.

Chińskie intercoolery wyglądają bardzo ładnie, wydajność mają nie najgorszą tylko są za duże ( za grube i za szerokie) żeby taki IC zmontować bez docinania belki i zderzaka.

Mi zależy na tym żeby auto z przodu nie zmieniło wyglądu więc jakiekolwiek cięcie zderzaka odpada.

Inną opcją jest zrobienie intercoolera na wymiar, wtedy można go idealnie dopasować niestety koszt takiego rozwiązania jest dużo droższy (od 1200 do 1500zł za sam IC + dorobienie orurowania).

Wiem że ktoś próbował włożyć IC z innych aut np.: nowy Fiat Bravo 1,9 JTD 150km lub z najnowszej A4 B8.

Czy ktoś wie jakie wymiary ma IC w nowej A4 i czy da się go włożyć do B6??? Dla przykładu wklejam poniżej zdjęcie takiego intercoolera.

Jeśli ktoś ma inny pomysł na montaż wydajniejszego intercoolera w B6 to proszę o podpowiedź.

Fotaka ic z A4 B8 2,7 TDI:

f2bf328475ab3c25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, plastikowe boczki aczkolwiek nie wiem jak jest z wydajnością :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,0TDI jest podobno taki sam IC więc do modów troche ponad 200km dał by rade. Tylko czy da się go ładnie upchnąć?? Ja ktoś zna to niech napisze jego wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie Adamoo przecież on ma FMIC zamotowany w B6 i nawet chyba nieźle nu to działa ;)

Aha rokminiajcie temat bo jak kupię B6 to szybko będę robił FMIC :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 sa 2, a w B8 juz centralny.

Zależy w którym :gwizdanie:

Bo są B7 z FMICEm ztcw :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie Adamoo przecież on ma FMIC zamotowany w B6 i nawet chyba nieźle nu to działa ;)

Customowy ....

============

Bo są B7 z FMICEm ztcw :naughty:

Tzn? :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

customowy można zrobić żaden problem tylko koszt łącznie z orurowniem wyjdzie w okolicach 2,5k. Narazie szukam jakiejś tańszej opcji.

W ETCE nie widze jednego centralnego IC w B7, jest tylko jeden lub dwa małe boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersje 233KM mają fmica chyba :gwizdanie:

Screena z ETKI dawaj ;)

======

Adamooo ma customowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamoo ma taki jak mój tylko z mniejszymi boczkami i trzeba było ciąć belkę :cool1:[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2008, 15:09_________________________________________________jak chcecie wsadzić inny, bez cięcia belki to ja nie wiem jaki miałby tam wejść...jakaś pstynka :kox::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie wsadzić inny, bez cięcia belki to ja nie wiem jaki miałby tam wejść...jakaś pstynka :kox::tongue4:

Ja ma taki plan żeby do tych dwóch moich fabrycznych DOŁOŻYĆ jeden centralny :mysli: Dospawując odpowiednie rury połączeniowe ...

MODER: Może by ten temat połączyć z moim o 2.5 TDi? W jednym wątku byłoby wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki plan żeby do tych dwóch moich fabrycznych DOŁOŻYĆ jeden centralny

Andy nie osłabiaj mnie :shocked::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie wsadzić inny, bez cięcia belki to ja nie wiem jaki miałby tam wejść...jakaś pstynka

Ostatnio robiłem pomiary co da się tam wepchać i zrobiłem nawe rysunek z wymiarami (poniżej), taki IC wejdzie bez problemu i nie trzeba nic przycinać. Tylko koszt wyskoki jak pisałem wcześniej.

9518e313005fefb9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istotna jest grubość boczków...4 cm to za mało...minimum 6 cm na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...