Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obława na internetowych piratów


oprych

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie ???

moja mama dostała takie pismo a znając jej wiek i to ze młodszego brata w tym terminie nie było bo był na obozie sportowym to powiem szczerze ze jestem w szoku i nie zabardzo wiem jak to ugryźć

http://wyborcza.pl/1,75248,16225229,Oblawa_na_internetowych_piratow__550_zl_za_sciagniecie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się takim pismem nie przejął. Po pierwsze film ściągnęło na pewno kilkadziesiąt tysięcy osób. Kancelaria prawna musiała by szybko zwiekszyć zatrudnienie jeśli by chciała pozwać choćby 10% z nich :grin:

Inna sprawa; Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. To ze internet jest na Twoja mame tate czy sasiada nie znaczy że on ma odpowiadać jeśli prokurator/oskarżyciel nie jest w stanie wskazać winnego. A przecież nie pamiętasz kto używał wtedy internetu, a już na pewno nie pamiętasz kto ściągał taki film. NIKT NIKOGO ZA REKE NIE ZLAPAL czyż nie ?

Wezwanie typu pic na wode, wyślą 100 tyś listów z czego z 2 tys osob zaplaci. 2000x550= zysk kancelarii i producenta.

Nie jestem prawnikiem ale takie wezwanie to typowe wyłudzanie kasy od osób które się wystraszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja ala pobieraczek.pl ale tu się zasłaniają prawem:kwasny:

zapytam kto pierwszy w imieniu prawa zatem wystawił do sieci "oznaczony" film i go udostępniał? jego też ścigają? :decayed: prowokacja w imieniu prawa... jakby to szkodziło producentowi szmirowatych polskich filmów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli ktoś zaczął ściągać i np po 10minutach pobierania utracił dostęp do internetu, wyłączył komputer itd. Albo też inaczej, po kilku minutach uświadomił sobie że takim czynem łamie prawo i anulował pobieranie??

Jak prokuratura podejdzie do takich osób? No bo w końcu postąpili szlachetnie, że przerwali piractwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...