Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk na półsprzęgle


wozik123

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu podczas ruszania - słychać u mnie dziwny dźwięk: https://dl.dropboxusercontent.com/u/23504851/audi-a4.mp3

Dźwięk słyszalny w 7-8 sekundzie powyższego nagrania (wtedy ruszyłem na półsprzęgle).

Co to może być? Sprzęgło, dwumas?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego jak auto jest zimne to przy ruszaniu na pół sprzegle 1 lub 2 coś grzęzi. Jak jest rozgrzane rzadko się to zdarza.

Zastanawiam się czy łożysko na sprzegle nie jest do wymiany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś słychać, gdy ruszam na zimnym silniku na 1 biegu w połowie wysokości sprzęgła czuję wibracje na pedale i jakiś dziwny dźwięk jak by sprzęgło się ślizgało, trwa to dosłownie sekundę. Gdy stanę i ruszę ponownie wszystko jest ok ale gdy zgaszę silnik problem powraca. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś słychać, gdy ruszam na zimnym silniku na 1 biegu w połowie wysokości sprzęgła czuję wibracje na pedale i jakiś dziwny dźwięk jak by sprzęgło się ślizgało, trwa to dosłownie sekundę. Gdy stanę i ruszę ponownie wszystko jest ok ale gdy zgaszę silnik problem powraca. Co to może być ?

WITAM!!!! mam to samo ,zrobiło mi to się po uderzeniu "PP"kołem w krawężnik,jak na śliskim nie zmieściłem się w zakręt!prędkość nie duża 20~30km/h niby nic się nie stało ale jak odpalę auto i ruszam to tak4-5 metrów przejade i jest "TEN" dźwięk trwa pół sekundy delikatnie na pedale sprzęgła czuć zgrzytnięcie

HELP!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Byłem u mechanika i powiedział że to na 99% padający dwumas. Potwierdził to sprawdzając bicie na pedale sprzęgła - jest już delikatnie wyczuwalne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na półsprzęgle świętami i do tego zgrzytanie to może być Łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta.. ktoś to rozwiązał ? mam to samo.. tylko na półsprzegle.. samo sprzegło cisza niezaleznie czy wcisniete czy nie.. jak bieg sie zapnie z samym gazem tez cisza.. tylko połsprzegło nierównomierne szeleszczenie.. sprzegło 2mas łozysko nówka 500km temu.. przed wymianą było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta.. ktoś to rozwiązał ? mam to samo.. tylko na półsprzegle.. samo sprzegło cisza niezaleznie czy wcisniete czy nie.. jak bieg sie zapnie z samym gazem tez cisza.. tylko połsprzegło nierównomierne szeleszczenie.. sprzegło 2mas łozysko nówka 500km temu.. przed wymianą było to samo.

Jakieś dwa tygodnie temu wymieniłem sprzęgło/dwumas i zaraz po wymianie było cicho , dzisiaj niestety dźwięk powrócił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...