Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbina , dziwny dźwięk chwile po odpaleniu.


sobota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie zastanawiam mnie dziwny dźwięk mojego turbo bezpośrednio po odpaleniu samochodu i podkręceniu obrotów. Przez okolo 1-2km od momentu odpalanie przy przyspieszaniu powyzej 3 tyś obrotów moje turbo wydaje dziwny przerywany dźwięk. Nie zaobserwowałem w tym momencie spadku mocy lecz normalne to raczej nie jest. Po przejechaniu tych 2 km turbo juz normalnie pracuje. Tzn tak mi sie wydaje ze jest to turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nieszczelnosc gdzies i spaliny tak furkaja przez dziurke, wydech sie rozgrzewa i sie uszczelnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie tak jak mówisz miało by to sens, bo nie ma znaczenia czy silnik ma 90 stopni czy tez nie, chwile jak po stoi za kazdym razem sie tak dzieje. Układ wydechowy sie wychładza szybko. Musze to sprawdzić tylko jak : ) najlepiej jechac do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie pod temat. A czy peknięty kolektor może dawać podobne objawy. jak zimny słychać takie pogwizdywanie - jakby nieszczelność, a jak ciepły to cisza? czy gołym okiem peknięcie kolektora będzie widoczne? Bo u mnie tez cos tam słychać ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać żeby to zdiagnozować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie che zakladac nowego watku mianowicie ostatio zdarzyło mi sie ze przy przycisnieciu na wysokich obrarach uslyszalem dziwne harczenie z silnika i drgania calym samochodem. przy wyzszych obrotach nie bylo tych objawow natomiast gdy spadly obroty znowu ten dzwiek i drgania . po przejechaniu paru km calkowicie ustaly objawy. wie ktos cos co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...