Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9TDI] Padła skrzynia?


PaPaY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jezdziłem sobie moim Audim, no i juz zjeżdzałem do domu wrzuciłem na luz wjazd na podwórko i chcem wrzucić 1 bieg....... a to zgrzy i bieg nie chce wejsc... hm.. probuje nastepny raz tez nie chce, ani 2 ani 3 ani 4 ani 5 i wsteczny tez nie bardzo..... zgasiłem silnik, biegi wchodza, no to odpalam sprzęgło 1 bieg wbijam i za cholere nie chce wejść.... i stoje we wjeżdzie.. nic.. zgasiłem i myśle sobie oszukam auto, na zgaszonym silniku wbijam bieg no i sprzęgło wciskam i odpalam a auto rusza tak jakbym w ogole sprzęgła nie miał wcisniętego i na biegu odpalał...... Nic to wbiłem się z auto bo juz sie troche zdenerwowałem zapaliłem fajke... pchać mi sie do garażu nie chce.. więc postanowiłęm jeszcze raz sprobować odpalam, sprzęgło 1 bieg wszedł... ruszył.. ale potem znów się zacieło... i teraz moje pytanie co to może być, czasem mi wchodzi..., pierwszy raz sie z takim czymś spotkałem czy to skrzynia ? i czy możliwe, że odrazu tak padła??

pozdrawiam

proszę poprawnie nazywać tematy według ogólnie stosowanych zasad -> edit by wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze jeden z synchronizatorow sie uszkodzil :)

No ale synchronizator jest na akzdy bieg o ile sie orientuje to by musiały wszytskie paść to na raz ?? możliwe?? zastanawia mnie jeszcze czy może czasem nie olej?? jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może sprzęgło nie domaga

Ja bym sprawdził sprzęgło tak jak kolega wspomniał. Skoro wkładasz biegi na zgaszonym silniku to znaczy, że nic w skrzyni nie blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... teraz wsiadłem odpaliłem 1 bieg wrzuciłem bez porblemu no to na trase wyjechalem zeby sprawdzic reszte i tez bez problemu mi wchodzi...... boje sie ze pojawi sie to znowu... i dalej nie wiem co to moze byc, może poprostu coś ostygło i dlaego bez porblemu wrzucałem biegi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... teraz wsiadłem odpaliłem 1 bieg wrzuciłem bez porblemu no to na trase wyjechalem zeby sprawdzic reszte i tez bez problemu mi wchodzi...... boje sie ze pojawi sie to znowu... i dalej nie wiem co to moze byc, może poprostu coś ostygło i dlaego bez porblemu wrzucałem biegi??

Wysprzęglik się wyrobił i przepuszcza.

Wymiana na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... teraz wsiadłem odpaliłem 1 bieg wrzuciłem bez porblemu no to na trase wyjechalem zeby sprawdzic reszte i tez bez problemu mi wchodzi...... boje sie ze pojawi sie to znowu... i dalej nie wiem co to moze byc, może poprostu coś ostygło i dlaego bez porblemu wrzucałem biegi??

Wysprzęglik się wyrobił i przepuszcza.

Wymiana na nowy.

dokładnie wysprzęglik przy skrzyni sie skończył

[ Dodano: 12-01-2007, 18:49 ]

wysprzęgil? hm.. chodzi o siłownik hydrauliczny?? jaki to koszt?? i czy trzeba skrzynie wyciagać??

nietrzeba skrzyni odkręcać wykręcasz tylko wysprzęglik no i musisz odpowietrzyć później układ. Koszt to jakieś 150 zetka za wysprzęglik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymek odsłoń skórzany mieszek przy biegach (od strony ręcznego chwycić mieszek i do góry ) i przesmaruj jakimś olejem w sprayu te gniazdo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze do sprawdzenia pompka przy pedale sprzęgła, ona też może przepuszczać, chociaż częściej wysprzęglik się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego zaraz wymieniać pompkę jeżeli na postoju wchodzą inne biegi bez problemu to chyba nie jest wina pompki i wysprzęglika wczoraj proponowałem smarowanie (też tak miałem ale teraz to jak w nowym AUDI :) ) bo nie chciałem siać paniki ale na innym forum AUDI zobaczyłem kiedyś ten sam temat (były też fotki) o problemach z jedynką i wstecznym na postoju i okazało się że winne było łożysko igiełkowe w wale w którym pracuje wałek sprzęgłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: W przyszłym tygodniu będę oddawał auto na wymianę kompletnego sprzęgła i rozrządu :a4fan: . Powiedzcie czy te sprzęgło i rozrząd będzie pasować do mojego silnika 1.6 95r.?

Sprzęgło

Rozrząd

I czy to są dobre firmy może polecacie jakieś firmy rozrządu i sprzęgła.

Dziękuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...