Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 Avant | Srebrny | BFB 1.8T 163 | Junkers | Multitronic | Foto!


j3drula

Rekomendowane odpowiedzi

bedziesz mógl.

przekulałem cały sezon na 235/35/19 i jakoś zyje :D

Masz fajna glebę, 19 cali idalnie się wkomponje w nadkole. oczywiście z odpowiednim dystansem jeśli będzie trzeba...

apropo gazu.. Ile Ci wchodzi L do zbiornika ? pewnie masz 72L ? ile przejeżdżasz na pełnej butli ? normalny wynik+rekord ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla 67 litrów, normalny przebieg do momentu aż zaświeci się rezerwa to jakieś 550 km, w mieście może o 100 mniej a rekord to 650, czyli 10 litrów na 100, przy czym nigdy nie wyjechałem całej butli ;-) Zaświeci się rezerwa, zaczynam odruchowo szukać cpnu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, mam zdjęty ogranicznik, czyli leje aż zaczyna bardzo zwalniać dystrybutor, czasem aż się trzęsą, śmiech na sali :-D

mowimy o gazie ?

Naturalnie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks co wlałem zaraz po tym jak zaświeciła się rezerwa to chyba 52 albo 55 litrów..

W czwartek będę lał do pełna, bo jadę do siebie, także mogę Ci wtedy napisać ile weszło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na rezerwę, to bardzo umowny wskaźnik jeśli chodzi o gaz.



kuźwa to u mnie butla 72L, wchodzi 58L, max przebieg to 520km ale to MEGA eco driving nad morze i spowrotem Max 120km/h zero przyśpieszeń itp.


a jeśli chodzi o normalną jazde 40L (~100zł) gazu = 300km


też masz podobne wyniki ?


Tylko że ja jak sprawdzałem to jeździłem od tankowania do momentu przełączenia na benzyne czyli 100% dokładność wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak jeszcze nie próbowałem..

Do Częstochowy mam 290 km + 30 km do mojej żony, czyli 320, to obracam na jednym tankowaniu jadąc maks 110 z tempomatem ;-)

W sensie w obie strony ;-) Ale to też zależy od tego gdzie tankuje, bo np na orlenie jest kupa, do 100 km mniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można bez problemu sprawdzić, nic się nie stanie jak pojedziesz troche na benzynie :D Tak się pytałem z ciekawości. Ciekawe ile Ci wchodzi gazu w zbiornik..

U mnie na rezerwie na kontrolce gazu spokojnie 150km można przejechać. Te wskazania sa umowne, Co innego wskazania baku benzyny. Tam poziom paliwa podawany dość dokładnie.

a jak spalanie z FISa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie z FISa pokazuje lekko ponad 8 litrów, nie wiem jak teraz, bo nie sprawdzałem a ostatnio zacząłem jeździć sobie po Poznaniu tak dla przyjemności, żeby poznać to miasto nie tylko z układu torów kolejowych :-D

Może kiedyś to sprawdzę, ale generalnie jestem bardzo zadowolony ze spalania gazotu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa to ja mam spalanie z fisu z ostatnich 90h 10,9L ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak będę wracał z pracy, co prawda nie jeżdżę do niej samochodem, ale zejdę do garażu i sprawdzę ile pokazuje spalania, bo już trochę tych kilometrów po mieście zrobiłem ostatnim czasem..

90h? Kurka, jak ja mało wiem o tym co tam się pokazuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kompa, to na dole po prawej na fisie masz cyfrę1. jak klikniesz 2 razy dolny przycisk na manetce FISa, pokaże się drugi komputer, pokazujący informacje od ostatniego skasowania. "pierwszy" komp z oznaczeniem 1 kasuje się każdorazowo przy dłuższym postoju auta (więcej niż kilkadziesiąt minut). Drugi komp z osnaczeniem 2 kasuje się wtedy gdy Ty go skasujesz długo naciskając dolny przycisk na manetce FISa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego nie wiedziałem i chyba nie mam tych cyferek o których mowa, na spokojnie to jutro zobaczę, idę w kimę bo na 6:30 do pracy ;-)

A w razie gdy, można to jakoś odblokować?

Odezwę się jak obczaję temat w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, można odblokować tzw " pełny fis "

pewnie nie masz teraz średniej prędkości pokazywanej na fisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie pamiętam co tam mam, jakieś 4-5 pozycji.. Po 19tej dzisiaj jestem wolny, mogę podjechać gdzieś, to może temat się na żywo dogada ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety już na ojczystej ziemi czyli w Słupcy.. Możemy się zgadać w nowym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego problemu ;-) Ja sobie temat wieczorem rozkminie i dam znać co mi z tego wyszło. Elo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż na FIS mam teraz takie pozycje..

1. średnie spalanie

2. średnia prędkość

3. drugie spalanie?

4. druga prędkość?

5. minuty

Żadnych dodatkowych cyferek nie mam, może dlatego iż jest multitronic?

Wszedłem w VAG-COM do Instruments > Adaptation > kanał 19 i... No właśnie, mogę jedynie zmienić z 0 na 1.. Co jest nie tak? Nie ma opcji żeby wpisać 5 cyfr..

Po odczycie błędów i skasowaniu standardu:

16517 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Response too Slow
P0133 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean
P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
Check zgasł, ale te błędy mam zawsze, a check zaświecił się pierwszy raz odkąd mam auto u siebie. Poprzedni właściciel mówił, że check się potrafił zaświecić i wiedział, że to od instalki, co to może być, nie wiem..
No i generalnie to wsio z mojego "modzenia" dzisiaj, więcej pomysłów nie mam.
Edytowane przez ep09043
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...