Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ksenonami, zamkiem bagażnika i szybą


adameksk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kupiłem Audi A4 Avant B6 z 2004 roku.

1. Poprzednio były w Audi zamontowane ksenony z leciutką ryską. Zostały one wymienione na zwykłe lampy (stare ksenony dostałem w gratisie). Orientujecie się czemu po włożeniu tych ksenonów nie działają spryskiwacze wysuwane ze zderzaka? Czy spryskiwacze mają osobny bezpiecznik ze spryskiwaczami szyb? Płyn w przewodach od spryskiwaczy ksenonów jest pełny. Szyby spryskuje trzymając przez 10 sekund, a spryskiwacze ksenonów się nie wysuwają. Również nie działa dynamiczna regulacja spryskiwacza ksenonów. Myślicie, że mogło to zostać w jakiś sposób wyłączone i można je teraz włączyć czy co innego jest przyczyną? Na wyświetlaczu świeci się właśnie kontrolka dynamicznej regulacji spryskiwaczy ksenonów.

2. Po postaniu samochodu na słońcu bagażnik nie chce się otwierać, orientujecie się co może być przyczyną? Jeśli samochód nie jest na słońcu bagażnik bez problemu się otwiera zarówno pilotem jak i ręcznie.

3. Wszystkie szyby oprócz tylnej prawej po naciśnięciu przycisku opuszczania, opuszczają się do końca same natomiast tylną prawą trzeba trzymać przycisk. Przy podnoszeniu nie ma tego problemu, wszystkie podnoszą się same. Wiecie co może być przyczyną?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Co do punktu 1. Nie ma takiej kontrolki co pokazuje , że spryski nie funkcjonują prawidłowo. Z tego wynika ,że miałeś ORI ksenon, i z powodu że wsadziłeś teraz normalne lampy , automatyczny system samopoziomowania reflektora nie działa , bo w normalnych zarowkach nie ma żyroskopu , który to ustawia. A ze spryskami może być pare opcji. Bezpiecznik itd. Ale najprawdopodobniej pompka do wymiany( nie jest to duża kwota , jakieś 85 zł za pompke) . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaże ci błąd bo musisz zrobić adaptację. Zakodować MCE na ksenony. Poza tym przy ksenonach są inne silniczki. Musisz najpierw te rzeczy ogarnąć aby zrozumieć działanie. Posprawdzać czy wszystko jest podpięte prawidłowo..... Silniczki, samopoziom itd.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki od samopoziomowania ksenonów są zamontowane na wahaczach z lewej strony powinno je być widać nawet bez zdejmowania koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maj już tamtego tematu, a mam dziwną sytuację.

Czasami nie mogę otworzyć klapy bagażnika, i co najdziwniejsze, wystarczy odpalić samochód i otwiera się bez problemu.

Co sprawdzić w pierwszej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie ale akumulator. Koledze w B5 nie raz nie zamykał się wcale, raz sama klapa bądź odwrotnie. Zmienił akumulator i problemy znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maj już tamtego tematu, a mam dziwną sytuację.

Czasami nie mogę otworzyć klapy bagażnika, i co najdziwniejsze, wystarczy odpalić samochód i otwiera się bez problemu.

Co sprawdzić w pierwszej kolejności?

Nie otwiera się tylko z pilota czy z zamka kierowcy też? Napisz coś więcej o tym problemie. Odczytaj błędy w module komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klapy .jest tam taki silniczek ktory to otwiera i chyba mowi pa pa .ja swoj prubowalem reanimowac.nic nie dalo. Objawy sa takie ze .silniczek slychac lub nie.ale nie otwiera .jak postoji chwile i ostygnie raz czy dwa otwiera normalnie. U mnie pomogla wymiana na inny

Edytowane przez szakal222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klapy .jest tam taki silniczek ktory to otwiera i chyba mowi pa pa .ja swoj prubowalem reanimowac.nic nie dalo. Objawy sa takie ze .silniczek slychac lub nie.ale nie otwiera .jak postoji chwile i ostygnie otwiera normalnie. U mnie pomogla wymiana na inny

Właśnie miałem pisać, ale mnie ubiegłeś.

Dokładnie, słychać jak się otwiera, ale jakby nie odciągał do końca blokady.

Masz może numer części? Skąd kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...