Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej przy egr

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy zastanawia mnie co powoduje ze olej pojawia mi sie w miejscu laczenia egr z tym przewodem ktory idzie do kolektora wydechowego. Co moze byc przyczyna? Dodam ze egr mam zaslepiony

Opublikowano

A gdzie zaślepiłeś ? na dole czy u góry??

Opublikowano
  • Autor

U gory i na dole kolego.

Opublikowano
Koledzy zastanawia mnie co powoduje ze olej pojawia mi sie w miejscu laczenia egr z tym przewodem ktory idzie do kolektora wydechowego. Co moze byc przyczyna? Dodam ze egr mam zaslepiony

może za twardy materiał lub za słabo skręcone

Opublikowano
  • Autor

Może rzeczywiście za twardy materiał. a czy to jest normalne że pojawia sie tam olej?

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 20:45 ----------

A z jakiego materialu zrobic te zaskepki?

Opublikowano

ja zrobilem sobie kiedyś z miedzi ale z aluminium tez moze byc byl nie za grube ,max 2-3mm wystarczy ,mozna wykorzystac nie potrzebny egr do tego

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzieki kolego za podpowiedz.

Zrobiłem te zaślepki z miedzianej blachy i jest ok. jeszcze raz dzieki.

Dziś sprawdziłem i dalej Mam tam wyciek. moje pytanie brzmi, co powoduje ze olej tam sie dostaje?

Chodzi mi o przyczyne tego ze olej dolotem sie w to miejsce dostaje.

Opublikowano

Dzieki kolego za podpowiedz.

Zrobiłem te zaślepki z miedzianej blachy i jest ok. jeszcze raz dzieki.

Dziś sprawdziłem i dalej Mam tam wyciek. moje pytanie brzmi, co powoduje ze olej tam sie dostaje?

Chodzi mi o przyczyne tego ze olej dolotem sie w to miejsce dostaje.

Zdejmij tą gumową rurę od intercooler'a i zobacz czy tam też jest olej.

Opublikowano
  • Autor

Zdjalem i jest tez troche oleju. Czyli turbo puszcza?

Opublikowano

Zdjalem i jest tez troche oleju. Czyli turbo puszcza?

Tak myślę, to samo mam u siebie, w ''icku'' trochę oleju, tylko u mnie nie poci się w tym miejscu o którym pisałeś, może spróbuj bardziej opaski dokręcić.

O tym mowa?

http://zapodaj.net/5cc4ef7326b00.jpg.html

Edytowane przez Cie5la

Opublikowano
  • Autor

mi kolego poci sie na wyjsciu dolotu do egr ale to pewnie dlatego ze mam egr zaslepiony. ale jak pisza wszyscy turbo cos oleju zawsze wezmie. na przyklad mam iveco ktorym w firmie jezdze i ma miesiac temu założoną nowa turbine i tez olej bierze.

Opublikowano

mi kolego poci sie na wyjsciu dolotu do egr ale to pewnie dlatego ze mam egr zaslepiony. ale jak pisza wszyscy turbo cos oleju zawsze wezmie. na przyklad mam iveco ktorym w firmie jezdze i ma miesiac temu założoną nowa turbine i tez olej bierze.

Też mam zamiar zaślepić, zaślepki już przygotowane ale widzę, że będę musiał zmienić materiał po tym co piszecie. :D

Opublikowano

Ale się zawzieliscie na te turbo.

Odma jest wpieta między turbo a filtr powietrza. Wiec gdy turbo zasysa powietrze to i razem opary oleju z silnika. Gromadzi się olej w IC i jest pchany ciśnieniem do egr. Aby temu zapobiec wstawia się Oil catch tank.

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=76025

Opublikowano
  • Autor

Ja sobie bede musial zalozyc oil catcha.

Uszczelki zrob miedziane.

Opublikowano

ja OCT mam dawno załozony bo niby turbo zdrowe ,na wałku od turbo luzów nie czuć ,silnik zdrowy ,cicho chodzi moc ma .ale coś tam pusci oleju do dolotu , dlatego OCT mam założony ale w sumie jak juz to lepiej puscić wolną rura pod silnik ,też bedzie ok

Opublikowano

Latem tak ale zimą możesz się zdziwić, jak odma przymarznie.

Znają ten ból posiadacze 1,4 i 1.6 VW.

Opublikowano
  • Autor

Mam kumpla z vw z takim silnikiem to juz mu pare razy przymarzlo.

Opublikowano

u mnie nigdy nie przymarzło nawet w zime ,także nie wiem co ludzie mają

Opublikowano
  • Autor

W sumie ja mialem golfa 3 1,6 i tez mi nigdy nie przymarzlo.

Opublikowano

mk3 technicznie sa lepsze jak mk4 wogole po 97r to same trupki produkowali

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.