Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chip z allegro


pazura21u2

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientuje to tylko wyrzucenie pieniedzy w kosz , dobry tuner ktorzy robii program za 1000 zł do auta nie montuja zadnego chłamu do silnika tylko ingerencja w mapy silnika wiec szcerze to watpie by ci chociaz 1 % mocy to dało ale jak chcesz kupuj i zrob hamownie przed i po , ciekaw jestem wyniku , tylko zebys sie nie zdziwil ze pojdzie w dół a producent powie ze auto masz nie sprawne i dlatego tak sie stało :) chyba temat byl juz przerabiany tu na forum kilka razy podobnych urzadzeń , jak chcesz wzrost mocy około 10-15% to musisz niestety wyłożyc około 1000 zł a jak wiecej to kupic wieksze wtryski , intercooler caly FMIC , do tego przyjdzie wieksza turbina itp koszty rzedu 4-5 tys i wtedy mozna celowac w moc około 30-40% wiecej + jak to w dislu duzy moment obrotowy :] ale osobiscie nie probowalem tego urzadzenia , moze sie wypowie ktos kto na takim czyms jezdzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warte. Te bajki o spalaniu to śmiech, a w szczególności spalanie na postoju. Najlepszym rozwiązaniem stosunek jakość:cena jest zrobienie normalnego programu. Nie musisz mieć do tego hamowni, mega pro gościa z 10 certyfikatami. Wystarczy, że ogarnia temat i zrobi to z głową. Będziesz 100 razy bardziej zadowolony. Koszt zrobienia uczciwego programu może wynieść 400-500 zł (wiadomo, że jeżeli ktoś płaci ZUS, żyje z tego, zainwestował w hamownie, sprzęt to weźnie 2x tyle, jednak samej wiedzy nie da się kupić, a w tym przypadku ona jest najważniejsza)

Często konsekwencją takich chipów są:

- zapiekające się turbo (100-200 zł w warsztacie czyszczenie, gdzie problem będzie powtarzał się)

- zwiększenie spalania (do 1 l na 100 km)

- uszkodzenie turbosprężaki ( 800-1000 zł)

- dymienie bez adekwatnego przyrostu mocy (wymuszenie używania halogenów u osoby jadącej za Tobą:decayed:)

Przerabiałem ten temat, więc coś mogę powiedzieć. Dałem Ci naprawdę najlepsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda śmigam wolnossakiem ale wydaje mi się, że program powinno się robić indywidualnie dla danego samochodu :wink: Ja na Twoim miejscu nie myślałbym czy da mi to więcej koni ale czy nie rozwali to silnika niestety. Kolega powyżej chyba najlepiej nakreślił sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym z rozwiązań jest przywrócenie auta do 100% serii , a potem soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym z rozwiązań jest przywrócenie auta do 100% serii , a potem soft

tak wszedzie mówią na chipie bo łatwiej jest zrobić soft i bezpieczniej dla uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupilem takiego BOXA do golfa 4 seria 130 km po hamowni mial 155km jednak czarny dym puszczał spalanie przy spokojniej jezdzie zmalalo ale przy deptaniu:) szło niezle w góre długo sie nie nacieszyłem bo ok 5 tys km zrobiłem i padło sprzegło ! pozniej auto sprzedałem razem z tym boxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...