Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

odpowietrzanie pompy abs

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

próbowałem odpowietrzyć u siebie pompę abs , ale po wejściu w grupę 02 wyskakuje mi ERROR, błędów w hamulcach nie pokazuje, miał ktoś może z was taki problem?

Opublikowano

Witam.

Napisz jakie auto, czy płyn "zszedł" z całego układu, czy tylko z pompy hamulcowej?

Miałem taki sam problem, przekopałem fora i nic. Wszyscy piszą o VAG-u. Bzdura!!! żadnym vagiem abessu nie odpowietrzysz.

Procedura taka:

unieś całe auto (wszystkie koła zdjęte) - chodzi o to, że musisz mieć dostęp do wszystkich zacisków jednocześnie. Sadzasz za kółko żonę,

odpalasz silnik (rozboli ją inaczej noga) i każesz jej pompować (Ważne !!!! - tylko max dwa razy - inaczej spienisz płyn i nici).

Biegasz dookoła autka i odpowietrzasz. U mnie trwało to od 15 min. ale do każdego zacisku podchodziłem chyba z 10 razy.

Opublikowano

Długo męczyłem się w b6 z odpowietrzeniem abs-u. Vagiem nie mogłem ogarnąć bo też wyskakiwał błąd. Jedyne co można zrobić to ręczne odpowietrzenie. Zadzwońcie do Deva on wam wytłumaczy. Choć u mnie okazało się, że gdzieś na pompie się zapowietrzał. Kupiłem nową i po problemie.

Opublikowano
  • Autor

witam

dzięki za podpowiedzi, jak znajdę wolny czas to będę musiał się pobawić - (Ważne !!!! - tylko max dwa razy - inaczej spienisz płyn i nici)- właśnie mi się ten płyn taki spieniony wydawał :mysli:

Opublikowano

Według mnie prawidłowe odpowietrzanie to takie gdy do zbiorniczka płynu hamulcowego podajemy ok. 1,5 bar powietrze pod ciśnieniem, które wypycha płyn i odpowietrza układ. Nie trzeba wtedy naciskac pedał hamulca a cały układ się idealnie odpowietrzy razem z pompą. Oczywiście płyn "upuszczamy" przy kołach tradycyjnie.

Opublikowano

Wylej caly plyn ze swojego auta i spróbuj odpowietrzyc, bzdura totalna.

Blok ABS i caly uklad odpowietrza sie na vacuum.

Witam.

Napisz jakie auto, czy płyn "zszedł" z całego układu, czy tylko z pompy hamulcowej?

Miałem taki sam problem, przekopałem fora i nic. Wszyscy piszą o VAG-u. Bzdura!!! żadnym vagiem abessu nie odpowietrzysz.

Procedura taka:

unieś całe auto (wszystkie koła zdjęte) - chodzi o to, że musisz mieć dostęp do wszystkich zacisków jednocześnie. Sadzasz za kółko żonę,

odpalasz silnik (rozboli ją inaczej noga) i każesz jej pompować (Ważne !!!! - tylko max dwa razy - inaczej spienisz płyn i nici).

Biegasz dookoła autka i odpowietrzasz. U mnie trwało to od 15 min. ale do każdego zacisku podchodziłem chyba z 10 razy.

Jeszcze musisz duzo sie nauczyc na ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.