Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odpowietrzanie pompy abs


a4sline1,9

Rekomendowane odpowiedzi

witam

próbowałem odpowietrzyć u siebie pompę abs , ale po wejściu w grupę 02 wyskakuje mi ERROR, błędów w hamulcach nie pokazuje, miał ktoś może z was taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napisz jakie auto, czy płyn "zszedł" z całego układu, czy tylko z pompy hamulcowej?

Miałem taki sam problem, przekopałem fora i nic. Wszyscy piszą o VAG-u. Bzdura!!! żadnym vagiem abessu nie odpowietrzysz.

Procedura taka:

unieś całe auto (wszystkie koła zdjęte) - chodzi o to, że musisz mieć dostęp do wszystkich zacisków jednocześnie. Sadzasz za kółko żonę,

odpalasz silnik (rozboli ją inaczej noga) i każesz jej pompować (Ważne !!!! - tylko max dwa razy - inaczej spienisz płyn i nici).

Biegasz dookoła autka i odpowietrzasz. U mnie trwało to od 15 min. ale do każdego zacisku podchodziłem chyba z 10 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo męczyłem się w b6 z odpowietrzeniem abs-u. Vagiem nie mogłem ogarnąć bo też wyskakiwał błąd. Jedyne co można zrobić to ręczne odpowietrzenie. Zadzwońcie do Deva on wam wytłumaczy. Choć u mnie okazało się, że gdzieś na pompie się zapowietrzał. Kupiłem nową i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzięki za podpowiedzi, jak znajdę wolny czas to będę musiał się pobawić - (Ważne !!!! - tylko max dwa razy - inaczej spienisz płyn i nici)- właśnie mi się ten płyn taki spieniony wydawał :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie prawidłowe odpowietrzanie to takie gdy do zbiorniczka płynu hamulcowego podajemy ok. 1,5 bar powietrze pod ciśnieniem, które wypycha płyn i odpowietrza układ. Nie trzeba wtedy naciskac pedał hamulca a cały układ się idealnie odpowietrzy razem z pompą. Oczywiście płyn "upuszczamy" przy kołach tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylej caly plyn ze swojego auta i spróbuj odpowietrzyc, bzdura totalna.

Blok ABS i caly uklad odpowietrza sie na vacuum.

Witam.

Napisz jakie auto, czy płyn "zszedł" z całego układu, czy tylko z pompy hamulcowej?

Miałem taki sam problem, przekopałem fora i nic. Wszyscy piszą o VAG-u. Bzdura!!! żadnym vagiem abessu nie odpowietrzysz.

Procedura taka:

unieś całe auto (wszystkie koła zdjęte) - chodzi o to, że musisz mieć dostęp do wszystkich zacisków jednocześnie. Sadzasz za kółko żonę,

odpalasz silnik (rozboli ją inaczej noga) i każesz jej pompować (Ważne !!!! - tylko max dwa razy - inaczej spienisz płyn i nici).

Biegasz dookoła autka i odpowietrzasz. U mnie trwało to od 15 min. ale do każdego zacisku podchodziłem chyba z 10 razy.

Jeszcze musisz duzo sie nauczyc na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...