Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po Wymianie Turbosprężarki Kopci Na Biało I Śmierdzi


AudiPL

Rekomendowane odpowiedzi

Moja audiczka b7 BPW dwa tygodnie temu zaczęła kopcić na biało, dzień po tym jak odgrzybiałem klimatyzacje. W jeździe nie zauważyłem żadnej różnicy, silnik działał poprawnie. Dym leciał delikatny, ale bardzo śmierdzący. Zdziwiłem się, bo turbinę wymieniałem dopiero co 3 miesiące temu. Oddałem go do mechanika, na komputerze nie pokazywało żadnych błędów. Mechanik wymienił mi turbosprężarkę i uszczelki pod pompowtryskiwaczami. Zrobiłem kilka kilometrów i okazało się, że dalej dymi i śmierdzi. Zauważyłem, że ubywa też płynu w chłodnicy i najprawdopodobniej spada stan oleju. Nigdzie nie zauważyłem wycieków. Mam teraz problem, bo nie wiem co to może być. Czy to możliwe, by zepsuł się czujnik temperatury i to on powodował taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wykluczenia winy chłodnicy spalin.

Zrób bypasa chłodniczki ( połącz ze sobą przewody doprowadzające chłodziwo do chłodniczki, kawałkiem rurki ) i zaślep EGR.

Pojeździj i obserwuj, błędem spowodowanym zaślepieniem EGR-a się nie przejmuj, po zdjęciu zaślepki wszystko wróci do normy, a zapisany błąd wykasujesz sobie przy okazji :hi:

Czujnik temperatury nie powoduje takich objawów. poza tym łatwo go sprawdzic VAG-iem , porównując po nocy temperatury powietrza zasysanego, paliwa i cieczy chłodzącej.

Nie powinny się różni o więcej niż kilka stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodniczka EGR miała mikropęknięcia, po wymianie okazało się, że wszystko hula pięknie! Koszt naprawy około 1k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...