Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalona Żarówka Podświetlenia Zegarów


Drevis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, spaliła mi się dzisiaj jedna z żarówek podświetlających obrotomierz. Korzystając z okazji chciałbym wymienić wszystkie, może spróbuję z ciekawości jakiegoś innego koloru. Problem w tym, że kompletnie nie wiem jakie kupić. Byłbym wdzięczny na przykład za jakiś link na allegro. Jak wygląda sytuacja z resztą podświetlenia, tj. klimatronik, radio i przyciski np. włącznik świateł awaryjnych? Są to elementy wymienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, spaliła mi się dzisiaj jedna z żarówek podświetlających obrotomierz. Korzystając z okazji chciałbym wymienić wszystkie, może spróbuję z ciekawości jakiegoś innego koloru. Problem w tym, że kompletnie nie wiem jakie kupić. Byłbym wdzięczny na przykład za jakiś link na allegro. Jak wygląda sytuacja z resztą podświetlenia, tj. klimatronik, radio i przyciski np. włącznik świateł awaryjnych? Są to elementy wymienne?

wyciągasz licznik i z tyłu masz żarówki wyciągasz i idziesz kupić takie ;) chyba że masz na diodach a który rocznik masz auta i jakie zegary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki dostaniesz w pierwszym lepszym motoryzacyjnym lub elektrycznym. Ja swoje kupowałem w sklepie z częściami.

http://allegro.pl/zarowka-oswietlenia-licznika-vw-audi-1-2w-i4429113817.html

Ja osobiście nie wymieniał bym na Twoim miejscu wszystkich żarówek bo to bez sensu. Jest ich tam sporo a dopóki świecą to po co marnować kasę na nowe. To tak jakbyś po przepaleniu jednej żarówki w lampie zmienił wszystkie w samochodzie. Kup sobie powiedzmy 2 więcej w zapasie i będziesz miał na wszelki wypadek a wymiana to żadna filozofia.

Co do zmiany koloru to nie jest to takie proste. Żarówki które tam są są białe, ale pod tarczami jest czerwona folia dzięki której licznik świeci na czerwono. Jeśli chcesz zmienić kolor podświetlenia to musisz rozebrać licznik i wymienić folię. Co do podświetlenia reszty, jeśli masz klimę to musisz wlutować inne diody w panelu. Moim zdaniem nieopłacalna robota, jakie dasz podświetlenie? Białe będzie nijakie, niebieskie wieśniackie, innych nie ma.

Fajną opcją jest założenie licznika po 2 lifcie który ma białe podświetlenie:

ce955a2824c92c1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki dostaniesz w pierwszym lepszym motoryzacyjnym lub elektrycznym. Ja swoje kupowałem w sklepie z częściami.

http://allegro.pl/zarowka-oswietlenia-licznika-vw-audi-1-2w-i4429113817.html

Ja osobiście nie wymieniał bym na Twoim miejscu wszystkich żarówek bo to bez sensu. Jest ich tam sporo a dopóki świecą to po co marnować kasę na nowe. To tak jakbyś po przepaleniu jednej żarówki w lampie zmienił wszystkie w samochodzie. Kup sobie powiedzmy 2 więcej w zapasie i będziesz miał na wszelki wypadek a wymiana to żadna filozofia.

Co do zmiany koloru to nie jest to takie proste. Żarówki które tam są są białe, ale pod tarczami jest czerwona folia dzięki której licznik świeci na czerwono. Jeśli chcesz zmienić kolor podświetlenia to musisz rozebrać licznik i wymienić folię. Co do podświetlenia reszty, jeśli masz klimę to musisz wlutować inne diody w panelu. Moim zdaniem nieopłacalna robota, jakie dasz podświetlenie? Białe będzie nijakie, niebieskie wieśniackie, innych nie ma.

Fajną opcją jest założenie licznika po 2 lifcie który ma białe podświetlenie:

ce955a2824c92c1a.jpg

ja wiem z doświadczenia że lepiej wymienić wszystkie bo nie będą równo świecić akurat tam jest mało z 10 może coś koło tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a jak by bardziej "nasycić" czerwień i zapakować czerwone mocne diody ?


żarówka o kodzie R5 z tego co kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a jak by bardziej "nasycić" czerwień i zapakować czerwone mocne diody ?

żarówka o kodzie R5 z tego co kojarzę.

nie wiem czy uda Ci się wstawić mocniejsze diody.. ale z tego co pamiętam one są białe bo na tych zegarach co masz z tyłu za tarcza jest czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori żarówki mają 1,1w.Ja zmieniałem zakładając 1,2w. Podświetlenie było mocniejsze. Przy zakupie żarówek kup więcej bo podczas wyciągania licznika lubią się strzepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, czytałem kiedyś, że nie ma problemu z podmianą na np. białe żarówki. Szkoda, takie miałem w planie, nie wiedziałem o czerwonej folii. Skończy się wizytą na jakiejś stacji ze spaloną żarówką :) Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat, mam b5 z 96r. bez fisa i mi została tylko jedna żarówka która świeci i musze wymienić wszystkie, czy u mnie też jest tak, że jest ta folia? czy poprostu włoże białe żarówki ( bo na takie chcialbym zmienić) i będą świecić na biało czy dalej na czerowono? i jak będę kupowal zarówki to one muszą być czerowne(jeśli nie da sie zmienić)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...