Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek Z Zbiorniczka Chłodzącego


lesiu_saska

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Otóż mam taki problem, po złapaniu temp 90 stopni wycieka płyn przez korek tym cyckiem u dołu. wycieka aż do 0... Z początku myślałem, że to termostat, ale niestety nie...

Podejrzewam, że to uszczelka pod głowicą, bo był majster z takim sprzętem co są dwie bańki z płynem i zmienia kolor z niebieskiego na żółty... Wiecie może mniej więcej jaki koszt naprawy w najgorszym przypadku jak to uszczelka?

Osiedlowy Mc Gayver za 600zł się podjął bez planowania, czyli w 700 powinienem się zamknąć ;-)) robić? :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam tej operacji bez planowania !!!

Oddaj auto w dobre ręce, gdzie ktoś założy uszczelkę według ilości oczek, da nowe śruby a głowicę obowiązkowo do planowania !!!

Mnie przeglądnięcie głowicy z planowaniem, obrobieniem gniazd, wymianą prowadnic i uszczelniaczy zaworowych + sprawdzenie szczelności na gorąco kosztowało bez wymiany popychaczy 280 zł. Z nowymi popychaczami 400 zł.

Nie splanujesz głowicy to problem powróci w krótkim czasie i wydasz wtedy 2 razy tyle.

Edytowane przez Tommy Gun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... żle się wyraziłem... chodziło mi o to, że bez planowania się zmieści w 500zł ;-) + ew planowanie głowicy koło 60 zł

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, ile masz nalatane na rozrządzie ?? Będzie dobry dostęp do wszystkiego.

Nie zapomnij powiedzieć macherowi o obligatoryjnej wymianie oringu przy króćcu z boku głowicy. Paskudna robota gdyby trzeba było poprawiać a tak wszystko będzie na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przegrzałeś silnika i nie jezdziłeś bez płynu,to nie ma najmiejszego sensnu planować głowic,tylko wystarczy sprawdzić czy jest prosta. To planowanie tych głowic to troche taki pic na wode,bo jeżeli uszczelka sie przepaliła to co ma z tym wpólnego głowica? Głowice planuje sie wtedy gdy jest krzywa a więc po mocnym przegrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PD-kach 1,9 głowice przysiadają miejscowo, nie wiem jak w VP.

Jak masz na czym sprawdzić , czy trzyma płaszczyznę to OK, jak nie masz to lepiej daj do liźnięcia frezerowi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...