Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie warto ubezpieczyc auto OC+AC


Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem pytać wczoraj o ubezpieczenie OC/AC bo mam do 3 marca.

Ergo Hestia

Wszstkie możliwe opcje jakie są. Gwarancja stałej sumy wszystko na ori częściach ubezpieczony od utraty zniżej z OC i AC itp itd. Suma ubezpieczenia 63tyś

wyszło mi przy jednorazowej wpłacie 2270zł więc nieźle. w tym Asistance ta średnia opcja.Szyby na 5tyś

Edytowane przez Gibons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem PZU jest to jedna z najgorszych firm, pełna komuna tam panuje, wiem bo pracuję w ubezpieczeniach już trochę czasu, polis zawieram wiele i wcale nie najwięcej w PZU ale to właśnie z PZU jest najwięcej problemów, co do kosztów OC to w każdym powiecie jest inaczej, w jednym będzie najtańsze Liberty w innym Allianz a w jeszcze innym Proama. Ogólnie ostatnio do najtańszych można zaliczyć tą trójkę. W swojej ofercie mam ponad dwadzieścia towarzystw więc myślę że rozeznanie jakieś jest. UWAGA: Uważajcie przy zawieraniu OC bo w tym roku będą znaczące zmiany - odszkodowanie będzie wypłacał wam WASZ ubezpieczyciel a nie ubezpieczyciel sprawcy - myślę że to ważna zmiana która wyeliminuje z rynku wiele nieuczciwych firm . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję ubezpieczenia PZU i pozwole sobie się nie zgodzić ze słowami poprzednika. Jeśli chodzi o cenę to nawet w PZU mogę przebić inne oferty bez najmniejsego problemu. A skoro NASZ ubezpieczyciel bedzie wypłacał odszkodowanie to na rynku będzie się liczyło tylko kilku graczy i moim skromnym zdaniem nie będą to firmy typu PROAMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam PZU. 2 lata temu miałem kolizję, zgłosiłem szkodę z OC sprawcy czyli w Interrisk, ale jak mi zaproponowali odszkodowanie (szkoda całkowita) to chyba musiałbym anglika kupić i rzeźbić, bo na nic normalnego by nie starczyło.. O ponad 10 tys. zaniżyli mi wartość auta. Po dłuższych przepychankach jednak zgłosiłem szkodę z własnego AC bo miałem stałą wartość i ochronę zniżek. PZU bez problemu i szybko wypłaciło co do grosika łącznie z holowaniem, oraz zorganizowało sprzedaż wraku. Nawet nie było problemu, że zgłosiłem u nich szkodę po ponad miesiącu od zdarzenia (bo tyle walczyłem z Interrisk) a w OWU jest na to 7 dni - musiałem jedynie napisać wyjaśnienie czemu tak późno zgłaszam. Także PZU polecam jak najbardziej... Ceny też mają konkurencyjne.

Edytowane przez żbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUW


Moim skromnym zdaniem PZU jest to jedna z najgorszych firm, pełna komuna tam panuje, wiem bo pracuję w ubezpieczeniach już trochę czasu, polis zawieram wiele i wcale nie najwięcej w PZU ale to właśnie z PZU jest najwięcej problemów, co do kosztów OC to w każdym powiecie jest inaczej, w jednym będzie najtańsze Liberty w innym Allianz a w jeszcze innym Proama. Ogólnie ostatnio do najtańszych można zaliczyć tą trójkę. W swojej ofercie mam ponad dwadzieścia towarzystw więc myślę że rozeznanie jakieś jest. UWAGA: Uważajcie przy zawieraniu OC bo w tym roku będą znaczące zmiany - odszkodowanie będzie wypłacał wam WASZ ubezpieczyciel a nie ubezpieczyciel sprawcy - myślę że to ważna zmiana która wyeliminuje z rynku wiele nieuczciwych firm . . .

Zgadzam sie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam PZU. 2 lata temu miałem kolizję, zgłosiłem szkodę z OC sprawcy czyli w Interrisk, ale jak mi zaproponowali odszkodowanie (szkoda całkowita) to chyba musiałbym anglika kupić i rzeźbić, bo na nic normalnego by nie starczyło.. O ponad 10 tys. zaniżyli mi wartość auta. Po dłuższych przepychankach jednak zgłosiłem szkodę z własnego AC bo miałem stałą wartość i ochronę zniżek. PZU bez problemu i szybko wypłaciło co do grosika łącznie z holowaniem, oraz zorganizowało sprzedaż wraku. Nawet nie było problemu, że zgłosiłem u nich szkodę po ponad miesiącu od zdarzenia (bo tyle walczyłem z Interrisk) a w OWU jest na to 7 dni - musiałem jedynie napisać wyjaśnienie czemu tak późno zgłaszam. Także PZU polecam jak najbardziej... Ceny też mają konkurencyjne.

i wszystko jasne, towarzystwa typu Interrisk są dobre do momentu kiedy trzeba za coś płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat brałem pierwszy raz AC, trafiło na Proame zniżki na OC miałem 55 to podciągnęli do - 70 i przenieśli te zniżkę na AC, bez żadnych wkładów własnych składka na dwie raty po 740 . Auto ubezpieczone na 30 koła i na części oryginały.

Przeczytaj sobie dokładnie warunki umowy :wink: Potem się ludzie dziwią w przypadku likwidacji szkody.... :wink:

Panowie jakie zdanie o OC w Proamie ?

a jakie to ma znaczenie ? jeżeli tylko OC to brać najtańsze jakie jest. Dla Ciebie ważne jest jedynie auto casco.

dokładnie :wink:

Moim skromnym zdaniem PZU jest to jedna z najgorszych firm, pełna komuna tam panuje

głupoty piszesz kolego :)

UWAGA: Uważajcie przy zawieraniu OC bo w tym roku będą znaczące zmiany - odszkodowanie będzie wypłacał wam WASZ ubezpieczyciel a nie ubezpieczyciel sprawcy - myślę że to ważna zmiana która wyeliminuje z rynku wiele nieuczciwych firm . . .

nie jest do końca jak piszesz :wink:

TUW

chyba żartujesz, że polecasz ten syf....

nawet auta teściowej bym tam nie ubezpieczył :facepalm:

Nie sprzedaję ubezpieczeń, ale od siebie mogę polecić 3 TU ( zarówno OC jak i AC) :

- PZU, Allianz, Hestia ( kolejność przypadkowa)

Edytowane przez stanley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU mnie przewineło po kradzieży. Tak kombinowali że ręce opadają. Miałem łącznie ubezpieczone w PZU auta firmowe i zawsze jakieś problemy.

Teraz Mam u nich pakiet teraz z racji nowego auta i GAP. Po pakiecie aloha.

Zdecydowanie mam najlepsze opinie o Uniqua i Hestia. Ta pierwsza kalkuluje bez naciągania i wiem co piszę.

Z daleka od PZU w Warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei PZU mogę polecić, przynajmniej po jednej przygodzie z nimi. OC mam ubezpieczone oddzielnie a w PZU mam tylko mini AC - rata w tamtym roku 530zł.

Chciałem mieć choć minimum ochrony. Oczywiście auto wycenione przez PZU na mniej niż jego realna wartość, części na zamiennikach a do tego wkład własny na poziomie 500zł szkody ALE... jak się później okazało nie do końca.

No i tak się złożyło, że w tym czasie raz ktoś pożyczył moją RNS-E a szybę zostawił w kawałkach. Wrażenia pozytywne, kasę wypłacili po tygodniu i to bez targowania więcej niż to wszytko było warte. I to policzyli według VINu więc wycenili mi zwykłego Concerta 1din. Być może dlatego że polczyli oryginał bo zamiennika przecież nie ma. Nie wiem. Dodatkowo nie odjęli 500zł wkładu własnego. Gdybym fabrycznie miał RNS-E to ładnie bym jeszcze na tym zarobił...

W tym roku agent wycenił to samo mini AC na 470zł a informowałem, że miałem szkodę co zresztą widział w systemie więc także zamierzam skorzystać.

Może przy następnej szkodzie nie będzie już tak kolorowo ale póki co miło się zaskoczyłem.

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...