Skocz do zawartości
IGNOROWANY

GTB1756 czy GTB2260 - zwiększenie mocy CAGA 143KM


Robert-RR

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie masz objawy? Co się dzieje?

Założyłem turbo od CAHA. Poprawa jest znacząca. Samochód dużo lepiej przyśpiesza. Nie ma WOW, bo kupując auto z silnikiem 2,0TDI nie tego oczekiwałem, ale jest na tyle dobrze, że zastanawiam się czy odpuścić program.

Tylko teraz pytanie. Czy po założeniu turbo od CAHA, można jeździć samochodem czy trzeba coś poprawiać/ustawiać?

Edytowane przez Robert-RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz jeździć :wink: Czyli teraz masz taki dylemat jak ja :whistling: Po zmianie turbo też mocno się zastanawiałem czy robić softa a po sofcie znów mi mało :decayed:

Co do objawów - powyżej 3tys przestawała dobrze przyspieszać (obroty rosły a auto nie przyspieszało). Po wymianie przepływomierza wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te turbiny od CAHA jakie mają numery??? na alle... widzę że niektóre są łącznie z kolektorem :kwasny: ja w CAGA mam odkręcaną czy zespoloną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinę masz odkręcaną od kolektora. Ludzie często sprzedają z kolektorem, ponieważ urywają się szpilki.

Ja nie robię programu, bo chcę na wiosnę zmienić auto i bezsensu dokładać kolejnego tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak by co, to u kolegi leży taka CAHA.

Wiem, że to nie ten dział, ale w tym odpowiednim nie umiem tego napisać.

http://allegro.pl/turbosprezarka-do-audi-a4-b8-8k0-2-0-tdi-170km-cah-i4650111645.html

Pozdrawiam.

siema a możesz się dowiedzieć czy to turbo CAHA jest naprawdę nie regenerowane i jaki ma prawdziwy przebieg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można wymienic turbo od wersji170km do 143 i już bedzie czuc jakis przyrost mocy ,tak mam to rozumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można wymienic turbo od wersji170km do 143 i już bedzie czuc jakis przyrost mocy ,tak mam to rozumiec.

Jakiegos kosmosu nie bedzie po samej wymianie ale auto zmienia charakterystyke i jezdzi sporo lepiej ;) 90% satysfakcji Turbo+ strojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można wymienic turbo od wersji170km do 143 i już bedzie czuc jakis przyrost mocy ,tak mam to rozumiec.

Dopiero po zrobieniu softu i wykorzystaniu potencjału tego turbo od 170km poczujesz kolosalną różnicę. Sam montaż turbo da przyrost , ale kosmetyczny w stosunku do turba+softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor10 a czy jest sens wymiany turbo i nowej mapy w silniku z nalotem 193000, nie chodzi o kase tylko o silnk. Auto mam od nowośći tak że przebieg gwarantowany. Jaki może być koszt takiej turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor10 a czy jest sens wymiany turbo i nowej mapy w silniku z nalotem 193000, nie chodzi o kase tylko o silnk. Auto mam od nowośći tak że przebieg gwarantowany. Jaki może być koszt takiej turbiny.

znam takich co mają po 300++ przebiegu i mają dobrze pomodzone TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor10 a czy jest sens wymiany turbo i nowej mapy w silniku z nalotem 193000, nie chodzi o kase tylko o silnk. Auto mam od nowośći tak że przebieg gwarantowany. Jaki może być koszt takiej turbiny.

Taki przebieg to jest nic, pytanie jak wygląda zużycie podzespołów silnika, wtryskiwaczy ,trzeba zrobić logi , przejechać samochodem sprawdzić organoleptycznie sprzęgło - po prost zdiagnozować auto czy się nadaje pod takie zmiany.

Co do sensu ? Jeśli myślisz o podniesieniu mocy w okolice 200koni to z pewnością ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem wątku więc może tu zapytam . Możecie kogoś polecić z lubelskiego kto dobrze i w rozsądnych pieniądzach podniesie moc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...