Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szybko otwiera się wastegate.


trytyt

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku gdy klapka wastegate zaczyna się uchylać max przy ciśnieniu 0,35 bara, praktycznie niezależnie od regulacji (od 0,25 do 0,35 bara) to jedyną metodą jest wymiana gruszki WG? Turbina max bije 0,35-0,4 bara..

Pytanie do ludzi którzy regulowali sztangę WG. Czy zbliżając uchwyt klapki na sztandze do strony zimnej turbiny powinno się zwiększać ciśnienie przy jakim się otwiera? Bo ja już osiągnąłem koniec gwintu i za wcześnie się otwiera WG..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze sprezyna w gruszce juz nie trzyma, dasz rade sama reka przesunac sztange? Tak zblizajac uchwyt w strone zimna poinno sie zwiekzac cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze sprezyna w gruszce juz nie trzyma, dasz rade sama reka przesunac sztange?

Trudno jest mi powiedzieć bo do sztangi jest b. trudny dostęp z racji tego, że reguluję ją nic nie rozbierając przy silniku. Na pewno samymi palcami nie jestem w stanie jej dźwignąć..

Czy ta sztanga powinna się obracać wokół własnej osi? Czy gruszka się rozbiera? Czy może kręcać sztangą da się tą sprężynę podkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sztanga kręci się luźno i musiałem do niej cęgami dojść, aby odkręcić drugą zapieczoną śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje..
To prawidłowo seryjna grucha WG przy jakim ciśnieniu się powinna zacząć się otwierać? Albo przy jakim ciśnieniu osiąga maksymalne wychylenie? Bo im więcej czytam i oglądam filmików tym bardziej się kołuję.. Jedni mówią, że ma startować przy 0,35, inni że przy 0,55 a jeszcze inni, że przy 0,6 bara.. Jak to jest?
Czy komputer sterujący ma stałą mapkę sterowania zaworem N75 czy on ją sobie wylicza na podstawie innych parametrów na bieżąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...