Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzywna za niestawiennictwo w sądzie


izka7878

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dostałam właśnie pismo z sądu. Sąd ukarał mnie grzywną 500 PLN za niestawienie się na rozprawie w charakterze światka. Sęk w tym, że o żadnej sprawie nie wiedziałam. Co prawda jakieś aviso przychodziło z dziwnego In-Postu, ale pracuję w delegacji i nie miałam możliwości odbioru tego pisma. Kiosk gdzie to zostawiają w week jest zamknięty. Dopiero dziś, z racji że mam urlop odebrałam pismo. A tam wezwanie na kolejną rozprawę i powiastka na 500 zł.

Może miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izka wstawiennictwo w sadzie na jego wezwanie jest obowiązkowe. Sadu dosyć nie interesuje kiedy Ty mozesz przyjść a kiedy nie. Jedynym jak sie nie mylę powodem w którym nie mozesz sie wstawić w sadzie jest zwolnienie od lekarza i to chyba na dodatek sądowego:/

Ale wydaje mi sie ze jak pójdziesz z kwitami tj. Wezwanie plus to awizo i uargumentujesz dlaczego Cię nie było to mysle ze nie bedzie to az taka kara, moze nawet sie uda ze będziesz miała jakieś pouczenie/ostrzeżenie:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmalowałam odwołanie (zażalenie) Sąd teraz przyjmuje taką oto taktykę: trzecie z kolei nieodebrane wezwanie traktowane jest jako dostarczone :-) Znajoma ''papuga'' mówi, że sąd powinien uchylić tę karę.

Swoją drogą, to w obecnych czasach, gdzie większość z nas jest mocno mobilna i niekoniecznie pojawia się w miejscu zamieszkania, można się nieźle zdziwić, gdy po kilku miesiącach podczas zwykłej rutynowej kontroli drogowej zostaniemy zatrzymani i doprowadzeni przez Policję. Taka droga miałabyć zastosowana w przypadku kolejnego nieodebranego wezwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmalowałam odwołanie (zażalenie) Sąd teraz przyjmuje taką oto taktykę: trzecie z kolei nieodebrane wezwanie traktowane jest jako dostarczone :-) Znajoma ''papuga'' mówi, że sąd powinien uchylić tę karę.

Swoją drogą, to w obecnych czasach, gdzie większość z nas jest mocno mobilna i niekoniecznie pojawia się w miejscu zamieszkania, można się nieźle zdziwić, gdy po kilku miesiącach podczas zwykłej rutynowej kontroli drogowej zostaniemy zatrzymani i doprowadzeni przez Policję. Taka droga miałabyć zastosowana w przypadku kolejnego nieodebranego wezwania.

Dlatego jakieś miejsce musi być by wysłać takie pismo. Numery telefonów komórkowych też często zmieniamy więc odpadają jako punkt kontaktu. Gdyby ta rozprawa odbywała się w twoim interesie, a korzystny wynik zależałby od stawiennictwa jakiegoś świadka to jednak wolałabyś aby się stawił, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmalowałam odwołanie (zażalenie) Sąd teraz przyjmuje taką oto taktykę: trzecie z kolei nieodebrane wezwanie traktowane jest jako dostarczone :-) Znajoma ''papuga'' mówi, że sąd powinien uchylić tę karę.

Swoją drogą, to w obecnych czasach, gdzie większość z nas jest mocno mobilna i niekoniecznie pojawia się w miejscu zamieszkania, można się nieźle zdziwić, gdy po kilku miesiącach podczas zwykłej rutynowej kontroli drogowej zostaniemy zatrzymani i doprowadzeni przez Policję. Taka droga miałabyć zastosowana w przypadku kolejnego nieodebranego wezwania.

Dlatego jakieś miejsce musi być by wysłać takie pismo. Numery telefonów komórkowych też często zmieniamy więc odpadają jako punkt kontaktu. Gdyby ta rozprawa odbywała się w twoim interesie, a korzystny wynik zależałby od stawiennictwa jakiegoś świadka to jednak wolałabyś aby się stawił, prawda?

Miałem podobnie, tyle, że z ZUS. Też mi w kiosku zostawiali listy... (bez komentarzy), napisałem małe odwołanie od decyzji i było ok. Myślę, że tu będzie podobnie ;)

Co do inpost to wziąć i podpalić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kary za niestawiennictwo mogę liczyć juz w dziesiątkach jakie dostałem, zawsze umarzaja , musisz zaargumentowac, to co napisałaś wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...