Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Gdzie jest czujnik


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

Wymień termostat bo jak powoli zmienia się temperatura w zakresie 80-90C to jego wina. Jak walnięty jest czujnik to zmiany temperatury na blacie odbywają się skokowo - np 90-50-90 w ciągu 5 sek ;)

Motor długo Ci się nagrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie szybko ... jak na diesla. ok 6-7 km. Ktoś już wymieniał ... jakie koszty jakie problemy ?

Odpowiem Ci dziś albo jutro, zależy kiedy odbiorę autko od mechanika. Jeszcze nie wiem czy termostat czy czujnik, to się powinno dziś okazać. O kosztach powiem Ci jak sam się czegoś dowiem. Zaznaczam, że wymieniam poza ASO, bo tam mi zaśpiewali 200 za wymianę termostatu (robocizna) i conajmniej 100 za samo zdiagnozowanie w czym problem. Plus oczywiście koszt części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat + oring w ASO ok 100 zł kosztuje.Trzeba jeszcze płyn chłodniczy zakupić w ASO 1,5 litra koncentratu G12+ ok 40 zł kosztuje, będą Ci potrzebne dwie butelki tego koncentratu.Wymiana jest opisana w dziale warsztat a u mechanika około 30-40 zł.

Nie kupuj zamienników bo za jakiś czas znowu będziesz musiał wymieniać.

Jak nie chcesz kupować w ASO to tu masz tańszą alternatywe: http://www.allegro.pl/item451720114_termostat_audi_seat_skoda_octavia_volkswagen_org.html

termostat jest 100% orginalny identyczny jak z ASO sam sprawdzałem i też na nim jeżdzę i jest ok.Koncentrat G12+ też u tego sprzedawcy dostaniesz coś około 25 zł za 1,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi raczej o koszt częsci mniej wiecej ... wymiana we własnym zakresie. :tongue4:

A to z tego co się orientuję to termostat albo czujnik to w granicach 100 raczej się zmieści. Mam na myśli części z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jako że obiecałem jak już będę coś wiedział to dam znać. Więc daję znać i jednocześnie potwierdzam, że oryginalny termostat kosztuje 80 złotych. Teraz po wymianie jest luks malina :) kilka kilometrów i elegancko pałka stoi na 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz kupować w ASO to tu masz tańszą alternatywe: http://www.allegro.pl/item451720114_termostat_audi_seat_skoda_octavia_volkswagen_org.html

termostat jest 100% orginalny identyczny jak z ASO sam sprawdzałem i też na nim jeżdzę i jest ok.Koncentrat G12+ też u tego sprzedawcy dostaniesz coś około 25 zł za 1,5 litra

Potwierdzam termostat oryginalny BTT produkcji niemieckiej po bardzo dobrej cenie. Sam kupowałem w tej firmie SKODEX. Wymieniałem osobiście zgodnie z opisem z forum. Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...