Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speed sensor G28


cebsoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wyskakuje mi błąd g28 (16706) rozumiem, że to jest błąd czujnika prędkości obrotowej silnika. I tu pytanie gdyż po skasowaniu błędu nie pojawia się on od razu tylko po jakimś czasie np po 8 odpaleniu auta. Może to być tylko kabelek? I kolejne pytanie gdzie mogę zakupić oryginalny czujnik oraz zamiennik ? Pozdrawiam a4 !!

PS: czy jazda z uszkodzonym czujnikiem może uszkodzić silnik lub inne komponenty, czujniki itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc :) już uzupełniłem :)

Dzieki za pomoc :) już uzupełniłem :)

Witam ponownie, wymieniłem czujnik g28 i problem ponownie się pojawił. Jak jest nagrzany silnik to ciężko odpala albo w ogóle.

czy możecie pomóc ? co to może być innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nagrzany to ciezko odpala ? Dalej masz błąd g28? Czujnuk połozenia wału wymieniłeś na nowy czy używke? Bo z reguły one padają jak są cieple. Na zimnym odpala normalnie a ciepłym są jazdy. Zapala Ci sie EPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nagrzany to ciezko odpala ? Dalej masz błąd g28? Czujnuk połozenia wału wymieniłeś na nowy czy używke? Bo z reguły one padają jak są cieple. Na zimnym odpala normalnie a ciepłym są jazdy. Zapala Ci sie EPC?

Tak dokładnie jest jak mówisz. Czujnik wymieniłem na zamiennik DELPHI i prawdopodobnie ona jest walnięta ;/ dziwne że nowa część a nie działa. Elektryk sprawdzał wiązki z kompa i wszystko ok. Zamówiliśmy nowy czujnik ale z firmy BOSCH takie jak oryginał i zobaczymy w poniedziałek czy coś da. A tak informacyjnie czym ten czujnik steruje ? wtryskami paliwa do cylindrów w odpowiednim momencie ? Pozdro

Problem rozwiązany winowajcą był uszkodzony nowy czujnik wału korbowego DELPHI. Wymieniony został na BOSCH-a i auto śmiga :) Temat zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...