Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swiatła drogowe za wysoko


Grzechoo131

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, rozklejałem lampy dla przeczyszczenia i pomalowania, niestety coś musiało się zruszyć bo światła drogowe świecą mi po drzewach. byłem na stacji diagnostycznej to ustawił mi gość mijania i są ok, ale jak wrzuce długie to świeci na wys ok. 10 metrów po drzewach a droga prawie wcale nie oświetlona. Da się to jakoś przestawic ? co zepsułem przy roklejaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/39306-all-b6-czyszczenie-odblysnikasoczewki-w-reflektorze-bixenonowym-xenon-plus/?hl=%2Bczyszczenie+%2Bodb%B3y%B6nik%F3w

Wysokość drogowych i miajnia reguluje się razem. Najpierw ustawiasz na śrubach wewnątrz (tych z podkładkami elastycznymi) by drogowe i mijania świeciły w jeden punkt a dopiero potem ustawiasz imbusem na porętłach w lampie prawidłową wysokość świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam ten sam problem założyłem nowe oryginalne lampy valeo do swojej b6 (okazyjnie kupione)

mijania są miodzio ale drogowe świecą po drzewach możesz kolego Bobikos dokładniej opisać te ustawienie śrub wewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jest jakiś manual do tego aby ustawić te drogowe? Niestety mam ten sam problem xenon ustawiony prawidłowo, a długie rozjechane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu, odkopałem stary. Jeśli komuś tym się naraziłem to przepraszam. Do rzeczy.

Skomplikowana sytuacja. Dodam, że nie mam ksenonów, a więc (myślę, że to przyczyna) na tych śrubach wewnętrznych z podkładkami przy soczewce nie ma żadnej regulacji, nakrętki siedzą sztywno. Prawa lampa zdaje się być oryginalna, lewa chyba wymieniana, Valeo. Żarówki mijania Philipsa, na drogowe nie spojrzałem. Przed regulacją (po kupnie auta) świeciły:

- mijania lewe bardzo blisko,

- mijania prawe dobrze,

- drogowe lewe trochę za wysoko i w lewo,

- drogowe prawe bardzo blisko i też w lewo,

W takim położeniu lamp nie działała regulacja z kabiny lewej lampy.

Po regulacji lamp tak, by światła mijania świeciły prawidłowo, lewe drogowe mi doświetla bociany na drzewach po lewej stronie drogi, a prawe drogowe nadal świeci na asfalt z 15 - 20 metrów przed auto i do środka. Po podniesieniu lewej lampy zaczęła też działać jej regulacja z kabiny.

Żarówki dobrze osadzone w gniazdach. Prawa drogowa lekko wygięta ku prawej górze świeci delikatnie lepiej, ale to jeszcze nie to. Dodam, że zaobserwowałem 2 - 3 milimetrową szczelinę między soczewką a lampą (foto) w lewym kloszu. Być może po jej zniwelowaniu strumień mijania pójdzie wyżej i będzie można obniżyć lampę, wtedy drogowe by paliło dobrze. Jednak może przestać działać jej regulacja z kabiny jak z początku, może to świadczyć, że nie powinna być tak nisko i jest coś nie tak z drogową.

Może trochę zamotałem, dlatego umieszczam filmik dla zobrazowania jak to mniej więcej wygląda, zdjęcie szczeliny przy lewej soczewce i brak tej szczeliny przy prawej.

Jest ktoś w stanie mi powiedzieć wyregulować te lampy, by mijania i drogowe się nie rozjeżdzały?

Film:

https://www.youtube.com/watch?v=hdVT8e_bB9Y

zdjęcia:

56ce0c4e8598d34392f4305695f187e7.jpg

2eb28b6340becfd8e2c0912437dbef04.jpg

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...