Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Audi A4 B6 1.9 TDI AWX] źle, dziwnie działające wycieraczki


mjudu

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozłożeniu o złożeniu wycieraczek łącznie z silniczki pojawiały się dziwne objawy. Mianowicie, wycieraczki chodzą jak złoto, ale po zatrzymaniu się wycieraczek i ponownym ich włączeniu wykonują dziwny ruch najpierw w dół a dopiero potem w górę i gdy są włączone cały czas zachodzą za nisko prawie na podszybie. Po zatrzymaniu ustawiają się w prawidłowej pozycji. Dobrze, że jedno ramie zamontowałem najpierw trochę wyżej na szybie bo tak to chyba by mi ramię połamało w trakcie tego ruchu w kierunku podszybia. Pomóżcie, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie wycieraczki i dochodzenie od pozycji górnej do dolnej jest czysto mechaniczne, silniczek się cały czas kręci w jedną stronę i tyle. Nie ma tam żadnych krańcówek końcowych itd. Więc po prostu może sobie coś tam dobrze ustawiłeś na początku ale to się rozbiegło, powodem może być np za luźno skręcona wycieraczka albo coś jednak nie do końca udało się idealnie złożyć. Ostatnio u siebie robiłem to samo i jak się okazało to trzeba chwilę poświęcić tej wycieraczce, ja miałem o tyle łatwiej że wszędzie sobie mazakiem rysowałem kreski albo taśmę przyklejałem żeby zaznaczyć pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona. Okazało się, że trzeba było zmienić pozycję mocowania wycieraczek do silniczka, (do wieloklina). Po tym jak silniczek robił jeden cykl i się zatrzymywał to mocowanie dawałem za bardzo w głąb pojazdu. Prowadnica która porusza wycieraczkę od kierowcy praktycznie musi znajdować się bezpośrednio nad wieloklinem silniczka wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem ze wycieraczki dzialaja normalnie tylko po kazdym wylaczeniu ich zatrzymuja sie na srodku szyby jak je rekami obnize na dół i zalacze to znowu zatrzymuja sie w polowie szyby .Co z tym zrobic pomóżcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...