Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z klimatyzacją pod dodaniu gazu odłacza sie


kamil9193

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc a mianowicie problem polega na tym że gdy odpalę silnik klimatyzacja chłodzi wentylator chodzi po dodaniu gazu rozłącza się, czynnik nabity wymieniony osuszacz nie mam już pomysłów, i pytanie czy silniczki klapek dmuchawy mają coś wspólnego z klimatyzacją? bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki tylko sterują klapami i raczej nie mają nic wspólnego z działaniem klimy. To coś innego. Szczelność?, elektrozawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ szczelny, sprężarka nowa, błędów nie ma , nie wiem gdzie już szukać a może zawór rozprężny? dławnik w przewodzie też wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ szczelny, sprężarka nowa, błędów nie ma , nie wiem gdzie już szukać a może zawór rozprężny? dławnik w przewodzie też wymieniłem

Nowa nie znaczy dobra, zwłaszcza gdy użyto części z dalekiego wschodu. Sprawdź polaryzację cewki elektrozaworu, bo jak jest zamieniona to zamiast zmniejszać wydajność sprężarki wraz z obrotami to będzie ona się zwiększała aż do zadziałania czujnika ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej powinna być dobra ponieważ przez jakiś czas chodziła dobrze, dziś kolega sprawdzał mi bloki pomiarowe auto com i było coś takiego: czujnik jakości powietrza-brak sygnału może to ma jakiś wpływ? mierzyłem napięcie na czujniku ciśnienia na kabelku od sygnału napięcie na wyłączonej klimie 2.64 V przy włączonej na wolnych obrotach 4.67 V oczywiście przy dodaniu gazu się rozłączyła a włączyła się po ponownym odpaleniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jakości powietrza nie powinien mieć takiego wpływu na pracę klimatyzacji. Czy jesteś pewny że zawór w kompresorze nie jest zablokowany? Może przyblokował sie na max wydajności i tak mu zostało? Jak jest srednia wartośc prądu cewki przy którym nastepuje wyłączenie sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klima już się wcale nie załącza, dziś sprawdzałem napięcie które dochodzi do zawora w kompresorze gdy econ sie świeci 0.88V po wciśnięciu econ napięcie 11.67V, moje pytanie czy jak by załączył się zawór to było by go słychać? (nic nie słyszałem) i jeżeli to zawór to czy można go odblokować czy tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy to możliwe ze ten zawór raz się załącza a raz nie wczoraj odpaliła na chwile może wystarczy go jakoś wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam niema nic do czyszczenia,jest nierozbieralny. Jak nie działa to wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędów brak, podejrzewam że to zawór jak wy mienie dam znać czy to to było.

błędów brak, podejrzewam że to zawór jak wy mienie dam znać czy to to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...