Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse 5mm i notoryczne bicie w kierownicy


darek995

Rekomendowane odpowiedzi

Może miał ktoś taką sytuację że gdy wkładam dystans na przód 5mm to przy ok 100km/h bije mi w kierownicy.
Kupiłem już drugi komplet dystansów i dalej to samo jest. Zakładam więc że dystanse są proste.
Gdy zdejmę dystans bicie ustaje. Czym to może być spowodowane?

Obecne felgi jak widać mam z Mercedesa z pierścieniami centrującymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez kołnierza bo na 5mm nic się takiego nie zrobi. Luz na piascie czyli to jak dystans nachodzi na pisate? lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zalozysz dystans na piaste nie moze byc grama luzu.Jezeli jest zawsze beda drgania i bicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie nachodzą luźno jak guma, w tym cały problem. Będę zmuszony je chyba oddać.


A jeśli zostawię na tyle 7mm a przod zostawię tak jak jest dopóki mi dystansy bie zrobi tokarz to może tak byc w quattro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dla Ciebie będzie jak i te tylne dystanse ściągniesz.to nie wiele roboty a w razie czego obejdzie się bez wydatków na Torsen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok dystansow samorobek :) ja dorobilem w otworach na śruby plastikowe tulejki żeby śruba ciasno wchodziła i przez to dystans idealnie się ustawia i nie ma bicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co toczyc jak mozna kupic pewne i sprawdzone a cena pewnie podobna.Sam tam kupowalem i polecam :)

http://srubydofelg.pl/index.php?searchStr=audi+A4&act=viewCat&Submit=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co toczyc jak mozna kupic pewne i sprawdzone a cena pewnie podobna.Sam tam kupowalem i polecam :)

http://srubydofelg.pl/index.php?searchStr=audi+A4&act=viewCat&Submit=Szukaj

Ja tam miałem 4x10mm za czteropak harnunga wiec taniej nie będzie :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 7mm sa ok ciasno wchodzą na piaste ale te 5mm to luźno. Niby jakiegoś luzu nie ma ale jak widać cos jest na rzeczy.

A jakie dystanse z tej strony kupowaliscie miał ktoś 5mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem do ori felg audi dystanse na tył 12mm i 5mm na przód, na tył z kołnierzem bardzo ładnie siedzą i koło się trzyma mocno i stabilnie, po założeniu 5mm na przód także miałem bicie na kierownicy w okolicach 90-100km/h, kombinowałem trochę z obracaniem, przekładaniem i różnym przykręcaniem dystansu i ciągle bicie było, generalnie moim zdaniem 5mm nie warto zakładać, koło ledwo się trzyma na piaście, trzeba trochę gimnastyki aby je dokręcić - ostatecznie zdjąłem te 5mm z przodu, ale nie mam quattro więc mogłem zostawić tylko tył - lepiej założyć felgi z odpowiednim ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystans musi miec kolnierz inaczej nie ma opcji zeby nie biło koło. jesli sam robiles dystans to go zrobiles zle. na 5 mm dystansie da sie zrobic kolnierz i to taki ze czolg moglbys na tej feldze postawic :P wystarczy wszystko pomierzyc i troche pomyslec. jesli robisz sam na tokarce to masz mozliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku felgi od mercedesa jest to wykonalne zgodzę sie :) ale nie do audi chyba bo felga jak Piasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4x 10mm i zrobiłem ostatnio centrowanie tyle ze nie na otworze centralnym:) wstawilem w otwory na śruby w dystansie plastikowe tulejki, w które śruby wchodzą ciasno z oporem i dzięki temu dystans ustawia się idealnie i nie mam żadnego bicia w w kierze

#edit: cholera, już to pisałem w tym temacie :facepalm:

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: a masz zdjęcie jak to wyglada? Bo akurat 10mm to zostaje ci niecałe 4mm piasty albo i mniej, wychodzi na to ze jeździsz na samych srubach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic ze na samych srubach bo to one właśnie trzymaja kolo. Rant na piaście jest glownie tylko po to żeby równo założyć kolo... Dowód na to? Są przecież plastikowe pierscienie. Gdyby kolo nie było wystarczająco trzymane przez śruby to zaraz by je pomielilo...

Ale zawsze jest ta pewność jeśli jest wystarczająco dużo piasty żeby rowno założyć kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...