Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dławienie, uderzanie na niskich obrotach.


Chmielu_B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
2 tygodnie temu kupiłem swoje pierwsze audi. Wybór padł na A4 B5 1.8 125KM rocznik 97. Zauważyłem, że podczas jazdy na niskich obrotach 1-1,5 czuć lekkie drganie/uderzanie trochę jakby się dławił. To uderzanie czuć na drążku od skrzyni biegów najmocniej, ale także w całym samochodzie. Wiem też, że muszę wymienić przegub z przodu z lewej strony. Gdy ją naprawiałem to wymieniłem: rozrząd(cały), pompę wody, filtr oleju. Naprawa nie miała nic wspólnego z tym co się dzieję, ale tak czy siak musiałem to naprawić. Proszę o pomoc.

P.S
Jaki przegub muszę zakupić do mojego modelu audi? Widziałem, że przeguby są małe, duże i średnie. Skąd mam wiedzieć jaki kupić?
http://allegro.pl/metelli-przegub-napedowy-audi-a4-1-6-1-8-1-9-i4479110371.html - czy taki będzie pasował ?
Pozdrawiam.

Edytowane przez Chmielu_B3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z dławieniem auta, to zacznij od wymiany filtrów i świec. To może być przyczyną. A taka wymiana to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zrobić diagnostykę vag. Wtedy wyjdzie co niedomaga. Sprawę zawieszenia sprawdź na szarpakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z dławieniem auta, to zacznij od wymiany filtrów i świec. To może być przyczyną. A taka wymiana to podstawa

Wymieniłem filtr cząsteczek, oleju i powietrza. Świec jeszcze nie ruszałem. Jeszcze nie pomogło.

A ja proponuję zrobić diagnostykę vag. Wtedy wyjdzie co niedomaga. Sprawę zawieszenia sprawdź na szarpakach.

"vag." - co to oznacza? Jestem nowym kierowcą i nie wszystko jeszcze wiem. Na szarpaki zabiorę ją przed sobotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag-diagnostyka komputerowa sterownika auta


potrzebny jakiś kabel i jakiś program diagnostyczny VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy diagnostyka pokazuje błędy, które były wcześniej czy tylko te, które aktualnie występują w tym momencie? Ponieważ żadna kontrolka mi się nie świeci gdy jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaże wszystkie błędy zapisane w sterownikach auta


musisz kupić sobie jakiś kabel do diagnostyki samochodów grupy Vag-audi,skoda,

z neta ściągnąć jakiś program Vag-jest tego pełno,

zainstalować go na jakimś laptopie i wtedy za ich pomocą możesz się połączyć ze sterownikami auta

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...