Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] czarny Avant by banito


banito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich,po sprzedazy mojego poprzedniego auta zaczeły sie poszukiwania nastepcy.Po ogledzinach kilkunastu egzemplarzy "malinek" padlem na kolana i pytlem Boga za jakie grzechy i jak mozna doprowadzic Audi do takiego stanu. Wracajac z ogledzin przejezdzalem przez pewna wioske i przy drodze stalo z kartka Audi.Wiec zatrzymalem sie i po kilkunasto minutowych ogledzinach zadzwonilem do wlasciciela.Przyszedl Pan "rolnik"(wlasciciel od 7lat) z kluczykami poogladalem,posprawdzalem,pojezdzilem i okazalo sie zadowalajace wiec Dżentelmenska rozmowa o pieniadzach i stalem sie szczesliwym posiadaczem a4.

Troche o Audi:
- 19.07.2000 rok produkcji,
- silnik 1.9 tdi AJM 116 kucy,ile ma pokaże hamownia

Wyposażenie :
- Szare skórki pompowane

- 2 podłokietniki,

- siatka (roleta) zabespieczajaca miedzy bagajem a pow.kabinowa,
- 4 szybki w prądzie,
- el.lustra
- 10 jaśków
- grzane dupska,
- klimatronik nawet sprawny,
- szyberdach w pradzie
- 3 ramienna kierownica w skorce jak i lewarek recznego i biegow,

- oświetlenie Ambiente
- full fis,
- czarne klamki,

- central z kluczyka,

- domykanie szyb kluczykiem tzw.modół komfortu

- otwieranie klapy z kluczyka

- gniazdo 12v w bagaju

- pełen zestaw do tel.nokia ....
- i takie tam ....

Nadwozie :
- Kombi w kolorze czarnym LZ9W,
- jakis czastkowy pakiet s4,
- polerowane końcóweczki
- ori xenonik

Hamulcce :
- seria ale 312 mm juz czekaja na założenie

Koła :
- 18 cali (podjebki RS6) - już się piaskuja i maluja w głęboką czern ;)

- oponki nacigne znienawidzone Nankangi 205/35r18

Plany :
- mechanik- zrobic wszystko co jest do zrobienia (Zrobione),
- spasowac przod,zarzucic dokladke od leona cupry,

- progi od S4,

- Bixenonki
- blotnik od strony kierowcy do wymiany bo pekl dolny wahacz poprzedniemu właścicielowi i troche nabałaganil :( i zmienic klape bo ta jest nie za ciekawa.
- juz w domu zakupiony kompletny rozrzad Rouville,komplet zawieszenie przod,Filtr powietrza,filr oleju Bosch,Olej Valvoline Dura band (Zrobione)
- w dalszych planach : wypolerowac karoserie bo stał na wsi pod drzewem,

- przelocik,fmic,turbawka,programik i funn :)
- zawiecha to koza straszna wiec wpadnie Gewinde i na ziemie ;)

- dekory w Piano Black i klamki czarne

ebfd83c72ca4d3d2m.jpg 81bc2179b6a4b3a6m.jpg 7208f7e32c365646m.jpg dd7f3af0d9bb078fm.jpg 8ca0b9d10c216801m.jpg 0f479c1761b7103cm.jpg0e09c4696b64b202m.jpg
9877235713daafc9m.jpge84be5daafab951cm.jpg

Edytowane przez banito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie sie prezentuje, jak zrealizujesz plany bedzie jeszcze lepiej, co do springow -40 to lepiej zakup gwint bo szybko Ci sie znudzi -40 i jeszcze jak sie napatrzysz na forum na inne zglebione auta to springi nie maja racji bytu :D na froncie brakuje Ci grila s4, moze szukasz bo u mnie zalega? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki poprawie spoko.

Grill u mnie jak najbardziej mile widziany :) podeslij mi fotki na pw i cenke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pompowtrysków chcesz lać 10W40 ??


Ja do swojego AFNa zalewam 10w40 505.00 i nie narzekam (spisuje się elegancko) , ale do pompowtrysków to raczej syntetyk idzie . Inna norma (chyba 505.01 jest do twojego)

Edytowane przez BocianXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancka sztuka ! prawda, że z AJMa powinieneś być zadowolony. Powodzenia w modach, a plany zacne, tylko -40 to nie za mao? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM małym kosztem można zrobić ~170 ps i to jest dobre w tych motorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było a coś sie porobiło.Wpadł nowy kpl.rozrząd Rouville , kpl.przednia zawiecha lemfordera , olej Valvoline filtry,plyny ustrojowe to co sie dalo.Założony jest nowy intercooler bo moj juz płakał olejem.EGR wyczyszczony i zaslepiony.Kupiony juz jest kolektor od AWX'a i czeka na czyszczenie i montaż. Fotki wstawie wieczorem.Pany mam tez audi granatowe z Ori zderzakiem przednim, blotnikami,progami,grilem od RS4,Lampy Valeo xenonik i skorki czarne nie styrane od RS4.Jest ktos chetny na cos?Skory moze wrzuce do siebie choc ja mam szary srodek a papy sa czarne i nie chce mi sie przewalac kokpitu,boczkow i tunelu.Fotki tez wstawie wieczorem.

Fotki po demontarzu kolektora,egr itd..

557a02285e70e592m.jpg 617a999198e3976cm.jpg 57124fae16417965m.jpg 785ff71bfd0362e6m.jpg 33d0cee11eeb584fm.jpg fce55701a0edabecm.jpg

A tu juz kolektor AWX

055f78e44f9eb1f4m.jpg c2c58351db7311e7m.jpg

Edytowane przez banito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej polecam do tego motoru 5w30, tata mój na takim smiga w a6 1.9 130km i odkad go mamy czyli 110 tys. zero awarii, auto ladnie pracuje a on specjalnie o nie nie dba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było a cos tam sie zdziałało.

We wnetrzu wylądowały czarne klameczki (nie malowane)

3a3522022d16361dm.jpg 1d1ea819e8d33c05m.jpg bfbd723ec265fcc7m.jpg c104579d61f7e9dem.jpg

Na froncie wpadł plasterek miodu

601d958bab03ef08m.jpg

Lifty klapy

0de1e84f449ee757m.jpg b145cdc914e54674m.jpg

W piwnicy na montaz czekaja hamulce 312 mm komplet a pod maska ułozyło sie turbo od ASZ (niestety nie mam zdjec).

Jak cos chetnie zamienie moje felgi na inne.

Edytowane przez banito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, bardzo skomplikowane wyczyścić egr? bo mój zaślepiony ale wali olejem... co daje kolektor awx w ajm-ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo nie ma az tak wiele roboty z wywaleniem kokektora natomiast problem jest go doczyscic hehe.A co daje hmm moze z 10NM od dolu no i wiecej powietrza w zakresie wyzszych obrotow.

A4-freunde klamki trafily mi sie w dawcy recaro a wymiana troche babranie bo trzeba boczki zdejmowac ale az tak wiele czasu nie zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było a coś sie porobiło.Wpadł nowy kpl.rozrząd Rouville , kpl.przednia zawiecha lemfordera , olej Valvoline filtry,plyny ustrojowe to co sie dalo.Założony jest nowy intercooler bo moj juz płakał olejem.EGR wyczyszczony i zaslepiony.Kupiony juz jest kolektor od AWX'a i czeka na czyszczenie i montaż. Fotki wstawie wieczorem.Pany mam tez audi granatowe z Ori zderzakiem przednim, blotnikami,progami,grilem od RS4,Lampy Valeo xenonik i skorki czarne nie styrane od RS4.Jest ktos chetny na cos?Skory moze wrzuce do siebie choc ja mam szary srodek a papy sa czarne i nie chce mi sie przewalac kokpitu,boczkow i tunelu.Fotki tez wstawie wieczorem.

Fotki po demontarzu kolektora,egr itd..

557a02285e70e592m.jpg 617a999198e3976cm.jpg 57124fae16417965m.jpg 785ff71bfd0362e6m.jpg 33d0cee11eeb584fm.jpg fce55701a0edabecm.jpg

A tu juz kolektor AWX

055f78e44f9eb1f4m.jpg c2c58351db7311e7m.jpg

hej ,witaj ....czy masz moze blotniki z RS4 jeszcze ,jakie przod tyl ? bylbym zainteresowany ...daj opdowiedz ,dziekuje ! Tomek

hej ,witaj ....czy masz moze blotniki z RS4 jeszcze ,jakie przod tyl ? bylbym zainteresowany ...daj opdowiedz ,dziekuje ! Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki poszły już i będa na forumowym autku


Panowie niestety auto musze sprzedac.Gdyby ktoś był chetny to zapraszma na priv.Dodam ze audi jest w pelni sprawne i na bierząco stan licznika sie zmienia.


Audi trafilo w inne rece wiec mozna zamknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...