Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odbija zawór


karools

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, otóż podczas tankowania niema tego charakterystycznego dźwięku na końcu tankowania lpg, dlatego muszę tankować do momentu gdy widać że prękość tankowania na dystrybutorze spada.

Dodam że po zatankowaniu, wskaźnik na butli maksymalnie pokazuje że jest zatankowane 3/4 zbiornika.

W czym może być problem ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz to na różnych stacjach a czy tylko na jednej. Czasem stacja ma ustawione nisko ciśnienie i nie dobija do pełna. Jest tak np.na Słowacji. Mnie w PL zawsze odbija a nie tam nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej stacji jest tak samo, wskaźnik mimo zatankowania do pełna zawsze pokazuje maksymalnie 3/4 skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz butlę i ile max. do niej zatankowałeś,

jak stukniesz czymś w okolicy wskaźnika to na pewno się podniesie wyżej,

jeśli nawet jak zatankujesz 100% pojemności zbiornika,to nic z nim ani z instalacją nie stanie,

jeśli masz instalację na gwarancji i się czegoś obawiasz to jedź na wymianę wielozaworu ale mogę Cię zapewnić,że nic się z tym nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nisko położony pływak w zbiorniku. Najlepiej udaj się na wymianę zaworu i pływaka. Ja u siebie podginałem pływak tak aby weszło więcej gazu. Zyskałem 8 do 10 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nisko położony pływak w zbiorniku. Najlepiej udaj się na wymianę zaworu i pływaka. Ja u siebie podginałem pływak tak aby weszło więcej gazu. Zyskałem 8 do 10 litrów.

A dużo zabawy z wymontowaniem tego zaworu, niema problemu ze szczelnością po zamontowaniu ?

Edytowane przez karools
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dużo, problemów ze szczelnością niema. Jednak ty masz jeszcze problem z zaworem. Popytaj gaziarza zobaczymy co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Masz nisko położony pływak w zbiorniku.

jeśli miałby nisko pływak to wielozawór odbijał by wcześniej i wchodziło by mniej gazu niż ma wejść,

z wymontowaniem i późniejszą szczelnością nie ma żadnych problemów ale jeśli nie Masz trochę pojęcia o gazie to tego nie ruszaj,bo to nie woda że się trochę rozleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak jest połączony z zegarem ilości gazu. Problemu ze szczelnością niema, a ja nikogo nie namawiam wręcz przeciwnie odsyłam kolegę do gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również mieć taką sytuacje, że nie pokazuje Ci wskazówka w butli do pełna ponieważ każda butla z instalacji LPG napełniana jest do 80% swojej pojemności NIGDY na 100% dla bezpieczeństwa ponieważ pod wpływem ciepła gaz powiększa objętość.

Dając przykład ja mam butle 55l a max tankuje mi ok 44l

więc podaj poj. swojej butli i powiedz ile litrów wchodzi Ci do butli max po wcześniejszym wyczerpaniu gazu oczywiście do 0

w ten sposób obliczysz sobie z poj. Twojej butli 80% ile to jest litrów i będziesz miał odp czy wszystko masz OK, czy wchodzi prawidłowo, czy wchodzi Ci jeszcze poniżej 80% pojemności

A jeśli będziesz miał poniżej 80% to jedź do dobrego gazownika tak jak koledzy wyżej radzą bo inaczej bedzie :blowup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...