Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocowanie akumulatora


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniowym postoju padł (prawdopodobnie) dziś mój akumulator. Kupiłem na szybko nowy, ale ... nie mogę wyjąć starego z samochodu. Odkręciłem te plastikowe osłony, zdjąłem klemy czy jak to się tam nazywa, ale akumulator ani rusz. Caly samochod się bujał, ale akumulator nie wyszedł. Co go trzyma i gdzie? Patrząc od strony maski tuż przy samym akumulatorze mam urządzenie z gazu. Może to coś z gazu go blokuje bo jest dokławnie mm od akumulatora? Jestem "lewy" w sprawach technicznych, ale chciałbym wreszcie cam wymienić akumulator!

W sieci sa instrukcje jak wymienić filtry, reflektory, są filmiki, ale jak wymienić akumulator w A4 B5 ani słowa.

Edytowane przez Rajmondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w b5 akumulator stoi ja podstawce do której jest przytrzymywany za pomocą takiej metalowej łapy która jest przykręcona do tej podstawki i znajdziesz tą śrubę przy boku akumulatora od strony koła pasażera jak ją odkręcisz powinien wyjść bez problemu chyba że u ciebie jest to inaczej rozwiązane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ta śruba jest z lewej strony akumulatora patrząc z przodu samochodu? Lewy bok akumulatora od strony - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak byś tał przodem do auta i otworzył maske to bedzie to po lewej stronie aku na dole jedna śruba tylko może być ciasno tam skoro masz tam wsadzony sterownik od gazu ja zresztą też mam w tym miejscu sterownik od gazu i bez problemu idzie odkręcić i wydostać aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie "wesoło". Ten element z instalacji gazowej jest przy samym akumulatorze, dosłownie mililetry od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musisz sprawdzić bo może u ciebie być jakoś inaczej zamontowany aku albo zrób fotki i wrzuć tu to zobaczymy jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że zaczyna mnie to irytować. Przez głupi akumulator mam uziemiony samochód.

7088c734ba510bf2.jpg

71b3dc4f2e66c089.jpg

Edytowane przez Rajmondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie komp od gazu jest troszkę dalej od alu to pod tym pompek powinna być ta śruba ewentualnie zobacz jak jest zakodowany komp gazu i zawsze można go odkręcić aby mieć lepszy dostęp oczywiście bez odpinania kostek od jego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak jak pisałeś jest tam śruba mocująca blaszkę dociskajacą akumulator. Bez odkręcenia urządzenia z LPG nie widac jej i nie ma do niej dojscia. Element LPG odkręciłem razem z jego uchwytem. Nie było problemów, kwestia tylko wiedzieć co i gdzie. Aku wymieniony. Dzięki.

Edytowane przez Rajmondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...