Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podpinanie gruszki od tempomatu do podciśnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wymieniam silnik na taki który ma gruszke od tempomatu niestety wężyk od pociśnienia sobie "wisi" i nie wiem gdzie go wpiąć. Czy oprócz manetki potrzebuje coś więcej aby działał tempomat? Ostatnie pytanie czy w tempomacie fis pokaże mi prędkość którą ustawiłem?

Opublikowano

tak jest duzo podzespołów aby podpiac tempomat

jakbys byl zainteresowany pisz to powiem co ij jak

Opublikowano
  • Autor

No jasne, żę chce już wcześniej chchiałem to zrobić ale nie miałem gruszki a teraz kupiłem silnik 2.6 ABC z gruchą i chciałbym ją zaadaptować

Opublikowano

JA wlasnie szukam tej gruszki i nie moge nigdzie znalezc zeby kupić

Opublikowano

a gruszka ok ale pret jest za krótki do naszej 2.6 juz duzo dłuzszy

Opublikowano
  • Autor

A wiesz gdzie ją podpiąć tym pociśnieniem? Wydaje mi się że pod streownik którego nie mam chyba

Opublikowano

Potrzekaj do jutra wszystko ci napisze

Opublikowano
  • Autor

ok czekam, dzięki

Opublikowano

Jeśli nie miałeś wcześniej instalacji pod tempomat i masz gaz na linkę ( skoro masz gruszkę do tempomatu ) to potrzeba dużo:

- manetka

- sterownik tempomatu ( umiejscowiony za schowkiem pasażera )

- pompka podciśnienia ( pod sterownikiem ABS )

- zawory napowietrzające przy pedale hamulca i sprzegła

- wężę podciśnienia

Całość działania polega na tym że podciśnienie z pompki steruje gruszką która steruje przepustnicą - za to odpowiada sterownik do którego podpięta jest manetka , sygnał prędkości , włacznik hamulca i sprzęgła i zasilanie.

Dodatkowe zabezpieczenie to te zawory napowietrzające które przy wciśnięciu hamulca lub sprzęgła powodują odpuszczenie gruszki.

Ot cała filozofia.

Trochę części jest do zebrania i dużo pracy z dołożeniem - nie wiem jak koszty. Natomiast z tym całym układem są różne dziwne kłopoty - u kolegi Arkadiush próbowaliśmy zdiagnozować niedziałający ( na 99 prób 1 udana ) tempomat który miał w wyposażeniu auta i g..np. Podmienane manetki , 3 różne sterowniki , sprawdzone podciśnienia , podpinanie pompki na krótko i niby wszystko ok a jak nie działa tak nie działa :facepalm:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.