Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny wzmacniacz


dugi6.91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie oryginalnego wzmacniacza mianowicie czy ktos orientuje sie jakie ma parametry a oprocz tego czy poradzi sobie z dodatkowa tuba wiem jak to podlaczyc tylko czy bedzie grala i oczywiście czy nic sie nie wypali.? Z gory dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o zwykłym wzmacniaczu to jest bardzo słaby. Wzmacniacz BOSE jest dużo lepszy, ale do żadnego nie można podłączać dodatkowych głośników. Jak już chcesz dodatkową tubę to tylko z dodatkowym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można np. do standardowych głośników podpiąć wzmaka BOSE? Czy spali on głośniki? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można, tylko że zwykłe głośniki mają 4 ohm, a BOSE 2 ohm, więc głośniki będą grały ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej jest na odwrot. Mozesz podlaczyc glosniki 4ohm do wzmacniacza przystosowanego do wspolpracy z glosnikami 2ohm i wtedy glosniki beda graly ciszej bo moc wzmacniacza bedzie 2x mniejsza.

Ale nie mozesz podlaczyc glosnikow 2ohm do wzmacniacza 4ohm (sytuacja majaca miejsce w przypadku, gdy do standardowego naglosnienia z subem i wzmakiem harmana w avancie wkladamy wylacznie glosniki Bose w drzwi).

Jezel tak zrobisz to masz duza szanse na spalenie koncowek mocy w radiu i wzmaku jezeli przekroczysz pewien pulap glosnosci i przekroczysz efekt tzw przesteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na odwrót skoro powtórzyłeś to co ja pisałem :)

Masz racje ;) coś się zakręciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś inna alternatywa wymiany wzmacniacza oryginalnego na innej firmy ? Mam oryginał wzmak + Rns E a chciałbym conieco poprawić :) coś polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę na zabudową dodatkowego wzmacniacza do subwoofera w A4 B6 sedan. Marnuje mi się na strychu subwoofer kenwood KFC-W112S i wzmacniacz blaupunkt GTA280. Czy może ktoś wrzucić rozpiskę złącza we wzmacniaczu. Chcę dodatkowo wyprowadzić ze złącza przewody sygnałowe i remote do włączania wzmacniacza wraz z radiem. Tylne głośniki dalej będa zasilane z fabrycznego wzmacniacza. Zdaję sobie sprawę, że najprostszą metodą byłoby zabudowanie dzielnika napięcia z kondensatorem na przewodach głośnikowych idących do suba(czyt. konwerter RCA) ale nie wiem jak z jakością takiego sygnału...


znalazłem, poniższą rozpiskę. Czyli z pinów 1- prawy kanał, 2 - masa , 3 - lewy kanał - przewody sygnałowe i pewnie 9 wzbudzenie wzmacniacza ale to jest do BOSE, potrzebuje takiej rozpiski do wzmacniacza Harman Kardon montowanego fabrycznie do A4 B6 sedan?

90_1284364908.jpg

Edytowane przez nrula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wkleiłeś to jest do zwykłego wzmacniacza, BOSE ma większą wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie pytanko trochę inne ale dotyczące tego samego

Ile W ma oryginalny wzmak na głośniku do BOSE b7 ?

może by zamiast głośnika BOSE(czyt tuby) podpiąć inny głośnik niskotonowy bezpośrednio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem pytania, pytasz ile W ma wzmak BOSE na kanale do subwoofera? Nie kojarzę nigdzie takiej informacji, całkiem możliwe że na samym głośniku jest napisane ile ma W (co nie jest oczywiście mocą wzmacniacza), wtedy można dobrać głośnik o podobnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak tylko teoretyzuje

co by było jakby wymienić sam głośnik, podłączyć nowy w nowej skrzyni prosto do wyjścia na oryg głośnik niskotonowy BOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz w ten sposób osiągnąć? Chcesz podłączyć coś zamiast skrzyni BOSE? Obawiam się że lepszego efektu nie uzyskasz, wzmacniacz BOSE nie jest nie wiadomo jak mocny, także większego głośnika niż ori pewnie nie podłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ale nie wiem czy jest znalazlem wlasciwa odpowiedź.

To w koncu mozna do ori zestawu z audi z subem zamienic samego suba na bose ,reszta zostaje ori audi ewenrualnie zmienione na power bass.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema jest gdzies temat o tym na forum

z tego co sie orietuje to do org zestawu bose dodaje sie jeszcze tube z q5 w kolo zapasowe

warunek do spelnienia kolo zapasowe 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tal tylko ze ja mam nie bose a jakies tam audi i chce zamienic sama tube na bose a w drzwi wstawic inne glosniki

d5daf11059991e14b98a0ccfa56d7879.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frimuś, chcę zrobić to samo co tym. Wstawić tubę bose a głośniki inne. Znalazłeś jakieś rozwiązanie w tym temacie a może masz to już zamontowane i dział bo zastanawiam się czy kupować tubę bose czy koło zapasowe Q5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...