Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Korek spustowy w chłodnicy


Szuwax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w którym miejscu znajduje sie korek spustowy w chłodnicy żeby spuscic plyn z ukladu chlodzenia? Znalazlem na forum ze po zdjeciu kratki w zderzaku od strony interculera jest miejsce na srubokret. Niestety nie udalo mi sie nic takiego znalesc w tym miescu. Moze macie jakies zdjecia gdzie jest to dokladnie? Nastepne pytanie: jak mozna skutecznie oczycic uklad chlodzenia z kamienia? Poprzedni wlasciciel nie dbal o zmiane plynu :kwasny: caly uklad chlodzenia jest zakamieniony :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek spustowy znajduje się w prawym dolnym rogu patrząc od strony zderzaka pod dolnym uchwytem chłodnicy klimy. W mojej chłodnicy nie jest na śrubokręt lecz ma motylek. Po przekręceniu w prawo płyn wycieka plastikowym króćcem znajdującym się na tej samej wysokości na boku chłodnicy na który można założyć igelitowy wężyk. Mam zdjęcie tego fragmentu ale mam problemy ze zgraniem na kompa. Jak nie znajdziesz podaj mi swojego maila i wyślę ci na pocztę jutro z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszyskich ciekawi mnie czy z bloku też płyn zleci bo wydaje mi się że raczej nie ale nie jestem pewny . trzeba chyba termostat wyciągnąć jest praktycznie przy pompie wodnej trzeba odkręcić takie plastikowe kolanko przynajmniej tak jest umnie z tym kolankiem ja mam silnik 1 Z .pzdrowinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki koledzy :notworthy: jutro biore sie do roboty. :good:

witam wszyskich ciekawi mnie czy z bloku też płyn zleci bo wydaje mi się że raczej nie ale nie jestem pewny . trzeba chyba termostat wyciągnąć jest praktycznie przy pompie wodnej trzeba odkręcić takie plastikowe kolanko przynajmniej tak jest umnie z tym kolankiem ja mam silnik 1 Z .pzdrowinka.

Na forum pisze ze trzeba rozgrzac silnik przed spuszczeniem plynu, to spowoduje ze termostat sie otworzy czy cos tam :kox: i zleci caly płyn.

[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2008, 23:00_________________________________________________Nie wiem albo jestem jakis tempy albo u mnie jest cos zepsute. Dostep do korka jest bardzo utrudniony. Nie da rady go odkrecic rekami wiec musialem troche pokombinowac. Korka nieda sie przekrecic w prawo tylko w lewo i to tylko o jeden obrot. Z kranika obok niestety nic nie wylecialo. Zdjelem waz ktory nachodzi na to miejsce gdzie jest termostat (pompa wody chyba) i teraz moje pytanie ile wchodzi plynu do ukladu chlodzenia ? Bo wylecialo okolo 2 litry a weszlo jakies 2,5. Czy to odpowiednia ilosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzi jakies 6 litrow z tego co pamietam, z tego co napisales to plyn spusciles tylko z chlodnicy, a jeszcze blok i nagrzewnica, jak wymienialem plyn to posciagalem prawie wszystkie weze przy silniku zeby wszystko zlecialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...