Jump to content
IGNORED

docieranie hamulców


freezblock
 Share

Recommended Posts

Panowie podpowiedzcie co z tym zrobić bo mnie juz uj strzela. Były założone nowe tarcze i klocki boscha i było ok. Po pewnym czasie staneły zaciski na prowadnicach (przy wymianie tarcz były dobrze wyczyszczone i nasmarowane). Teraz oddawałem tarcze do toczenia założyłem nowe klocki, smarowałem prowadnice i znowu tarcza teraz z jednej strony nie dociera sie po całości, z drugie w sumie jest już cała przelizana. Zaciski nie były regenerowane, tłoczki wkręcają sie, chociaż nie lekko. Z tej strony na zdjęciu jest luz na klocku mozna go delikatnie poruszać, na drugiej tarczy tego niema. Nie wiem jak to wygląda od środka bo nie zaglądałem jeszcze. Poniżej zdjęcie. :wallbash:

thzzjuil.jpg

Edited by freezblock
Link to comment
Share on other sites

Jak masz luz na klocku to pewnie jarzmo jest zwichrowane i stąd tak to może wyglądać, sprawdź dokładnie zaciski, tłoczek musi lekko wchodzić, prowadnice to samo, sprawdź jeszcze miejsce styku jarzma z klockiem, czy na całej długości jarzma nie ma zadziorów bądź wyrobionych miejsc. Jeśli wszystko sprawdzisz i jest ok to co napisałem powyżej to pewnie jarzmo zniekształcone i tylko wymiana pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Tak zrobie dzięki :)


Rozebrałem hamulec, zdjąłem jarzmo i je wyczyściłem ale niestety to nic nie dało, klocek zewnętrzny dalej ma luz (wewnętrzna strona tarczy jest ładnie zebrana) i co najciekawsze nawet podczas wciśnięcia hamulca klocek nie dolega cały do tarczy tylko tak jak na zdjęciu w pierwszym poście wyciera po zewnątrz . Pojeżdzę jeszcze trochę tak jak jest i jeżeli nie bęzie sie docierał dalej tak jak powinien to zamienię jarzmo na inne i wtedy może coś sie okaże. :wallbash:

I jeszcze jadna sprawa, właśnie w siecie wyczytałem, że może być też luz na prowadnicach. Czy zacisk powinien sztywno sie trzymać ? bo jak wziąłem go włape to po skręcniu wszystkiego tak jak powinno być ruszał sie na boki.

Edited by freezblock
Link to comment
Share on other sites

u mnie zaciski siedzą sztywno, nic nie lata, jedyne co pracuje, to klocki.

Link to comment
Share on other sites

Wyrobione prowadnice i skrzywiona prowadnica. Zacist staje dęba i klocek dolega tylko na szczycie tarczy

Link to comment
Share on other sites

Mogą bić tarcze przez takie coś czy raczej to niema nic wspólnego ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...