Jump to content
IGNORED

Diesel z komisu po dłuższym postoju - dymienie na biało?

mateszymanski
 Share

Recommended Posts

Jak wyglądają Wasze doświadczenia z kupnem auta z komisu?

Chodzi mi o taką sytuację, czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem, że auto po postoju w komisie (diesel) dymi na biało przez dłuższy czas (kilka minut).
Nie ma żadnych innych objawów, jeździ zdrowo, olej i płyn chłodniczy w normie.
Po odpaleniu na placu przez kilka minut auto dość intensywnie dymiło na biało a przy tym śmierdziało hmm ropą?

Ja się z tym osobiście nie spotkałem ale właściciel komisu zapiera się, ze to przez długi postój (miesiąc)
Jak już się nagrzał to przestał dymić i później to nie wracało ale nie mam jak schłodzić auta, dlatego pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi objawami w aucie, które stało dłuższy czas? Gdzieniegdzie jak przekopuję internet to natknąłem się na takie informacje ale podchodzę do nich z dystansem.

Czekam na Wasze doświadczenia, ja tutaj mam na myśli akurat silnik 2.5 TDI ale myślę, że tyczy się to wszystkich jednostek.

A tutaj o jakie dymienie chodzi:

Edited by mateszymanski

To, że tyle tam stoi i nie było zainteresowania tym autem to już jest wystarczający powód, żeby dać sobie spokój z nim.

Moje doświadczenia jeśli chodzi o auta z komisu też nie są najlepsze. Zazwyczaj miały sproro defektów.

To, że tyle tam stoi i nie było zainteresowania tym autem to już jest wystarczający powód, żeby dać sobie spokój z nim.

Moje doświadczenia jeśli chodzi o auta z komisu też nie są najlepsze. Zazwyczaj miały sproro defektów.

Resztę o nim wiem, auto jest z prywatnych rąk, chodzi mi o ocenę tej konkretnej rzeczy i czy jest to możliwe - dymienie po dłuższym postoju.

Bo auto prześwietliłem już od A do Z :)

Wtryski pewnie zarosły.chyba ze to tylko para wodna powstala z wody zgromadzonej w ukł.wydechowym-auto pewnie co jakis czas zapalane gaszone itd. Bierz mechanika ze sobą dasz mu 100zł niech sie określi.chyba ze gniazda pd sa wyrobione i ktoś nie chciał inwestować w naprawe... Dobre zejscie z ceny np 2000pln i zabieraj.

Wtryski pewnie zarosły.chyba ze to tylko para wodna powstala z wody zgromadzonej w ukł.wydechowym-auto pewnie co jakis czas zapalane gaszone itd. Bierz mechanika ze sobą dasz mu 100zł niech sie określi.chyba ze gniazda pd sa wyrobione i ktoś nie chciał inwestować w naprawe... Dobre zejscie z ceny np 2000pln i zabieraj.

Z ceny zszedł 3 tysiące ale i tak jeśli to coś poważnego to koszta mogą być znacznie wyższe a sama diagnoza kłopotliwa. Auto tak jak napisałeś było gaszone i odpalane raz na jakiś czas przez miesiąc nie ruszane z miejsca.

No to jazda próbna i się okaże.

Wygląda to na parę wodną,a przez kilka minut na biegu jałowym nie ma szans aby wydech w 2.5TDI się nagrzał na tyle aby ewentualna skroplona para z wydechu wyparowała.Jedź z gościem go solidnie rozgrzać i sprawdź wtedy.A najlepiej weź kogoś ogarniętego w VAG niech zrobi logi

Edited by Rabbi

a może ktoś napisze jakie są objawy wytartych wałków 2.5 tdi ??

bo to ponoć zmora tego silnika

Ale nie w b6.w b5 wystarcza latarka i zagladniecie przez korek wlewu oleju do silnika na krzywki 4tego cylindra. W b6 to juz jest poprawione.

Zamknięcie tematu - to na szczęście była para wodna, o dziwo auto zachowało się tak po długim postoju, problem nie występuje na co dzień, Czyli jest to możliwe, gdyby ktoś miał kiedyś podobną zagwozdkę :)

No to zdrowia,szczęscia i bezawaryjności życze... :-)