Jump to content
IGNORED

Szyba kierowcy

piotr7276
 Share

Recommended Posts

Witam, panowie problem jest z szyba od drzwi kierowcy, jak ją otwieram to coś strasznie tam piłuje, rozebrałem boczek, wszystko na oko jest w porządku, nic nie ma luzów, nic nie jest urwane a podczas otwierania skrzypi. Ma ktoś jakiś pomysł? Jakieś doświadczenia z tym?

Od 10sek. słychać to najlepiej, jest tak tylko w górnej części położenia szyby.

Edited by piotr7276

musisz zdjąć ramkę i dopiero wtedy zobaczysz co się tam dzieje ale raczej czeka cię wymiana podnośnika bo w pewnej chwili szyba opadnie i już jej nie podniesiesz

Wytarly się plastikowe prowadnice. Zamiennik jest o kant pupy bo nie ma wstawki z drutu. Pewnie czeka Cię wymiana całości.

Przerabiałem to samo tylko po drugiej stronie . Do wymiany podnośnik szyby. Szukaj ori używkę, zamienniki sobie daruj bo mają małą żywotność.

Padł podnośnik szyby - a dokładniej linka źle się nawinęła na plastikowe kółko za silnikiem - niestety nie opłaca się tego naprawiać (czyt. wymieniac linki) bo kółko już swoje dostało i linka źle nawija się po ścieżkach, jeśli dostaniesz kpl. linka + kółko to przełożenie linki nie jest takie proste, za parę zł więcej masz cały podnośnik z prowadnicami.

KATEGORYCZNIE zaprzestań używania szyby!!!

Jeśli szyba opadnie będzie ciężko już podnieść lub w ogóle jej nie podniesiesz a do tego możesz uszkodzić plastykowy wielowypust na silniku co zakończy się wymiana całego silnika ze sterownikiem.

Podnośnik kup nowy sprawdzony lub używkę - trwałością są zbliżone. Ori nowy kosztuje ponad 300zł (choć nie wiem czy ostatnio nie zbliżył się do 400 zł)

na forum ją dobrze opisane tematy dot. wymiany podnośnika oraz na YT znajdziesz filmik jak to zrobić.

Za używkę od kolegi z forum płaciłem 150 z kw.

Problem rozwiązany, okazało się, że elementy prowadnicy szyby do wymiany, po wymianie całej prowadnicy (podnośnika) jest po problemie. Dzięki za pomoc i liczę na waszą wiedzę w przyszłości ;)

a na co sie zdecydowałeś zamiennik czy używka ?, może polecisz